Wersja do druku

Udostępnij

Najnowszy numer czasopisma kulturalnego „Nietak!t Inne strony teatru” [Nr 7(3)] 2011] – wydawanego we Wrocławiu przez Fundację Teatr Nie-Taki – poświęcony jest problematyce tańca współczesnego. Choć okładka anonsuje problematykę jako „teatr tańca”, zakres artykułów ujętych w dwa bloki (Teatr tańca i Improwizacje) oraz ich forma są znacznie bardziej zróżnicowane. W pierwszym z nich znaleźć można między innymi zapis panelu dyskusyjnego, który odbył się w ramach tegorocznej edycji Wrocławskiego Festiwalu Ruchu „Cyrkulacje”. Wzięli w nim udział Iwona Olszowska, Irena Lipińska, Magdalena Zamorska oraz Witold Jurewicz; tekst Leszka Bzdyla – quasi-polemikę na temat recepcji i klasyfikacji tańca w Polsce oraz esej Agnieszki Kocińskiej o antropologicznych implikacjach twórczości Piny Bausch – punktem wyjścia do jego napisania stała się konferencja towarzysząca 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego „Ciało/Umysł” oraz jeden z prezentowanych podczas przeglądu spektakli. Ponadto m.in. przedruk artykułu Dariusza Kosińskiego z wortalu NowyTaniec.PL oraz fotograficzny reportaż o Teatrze Tańca DF z Krakowa.

W dziale Improwizacje znalazły się natomiast: artykuł Marty Kuli, przybliżający problematykę improwizacji w sztuce (szczególnie w tańcu i muzyce), charakterystyka procesu twórczego w teatrze improwizacji Linia Nocna (autorka: Aleksandra Kowalczyk), oraz eseistyczna relacja Agnieszki Kocińskiej z warsztatów improwizacji kontaktowej.

Czasopismo można kupić m.in. w salonach prasowych Empik i internetowej księgarni Instytutu Teatralnego Prospero – pełen wykaz punktów dystrybucji dostępny jest na stronie fundacji: http://www.teatr-nie-taki.pl/nietak-t/gdzie-kupic

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close