W porozumieniu z partnerami projektu Dancing Together, Again! z Chorwacji, Włoch i Gruzji Narodowy Instytut Muzyki i Tańca przedłużył nabór na międzynarodową rezydencję twórczą w Chorwacji. Wnioski można składać do 31 maja 2023 roku.

Wersja do druku

Udostępnij

Jednocześnie zmianie ulegają następujące zapisy Regulaminu:

  1. § 3 ust. 3 zyskuje brzmienie: „Nabór zgłoszeń do uczestnictwa w Rezydencji i Festiwalu trwa od 3 kwietnia do 31 maja 2023 r. […]”
  2. § 3 ust. 4 zyskuje brzmienie: „O zakwalifikowaniu do Projektu Zgłaszający zostaną poinformowani pocztą elektroniczną na adres wskazany w zgłoszeniu. Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 16 czerwca 2023 r.”

Główne założenia Dancing Together, Again! to wymiana kulturowa, współdziałanie artystów, producentów i badaczy tańca z naciskiem na proces twórczy oraz integrację z lokalną społecznością.

W ramach projektu w latach 2023–2024 rezydencje odbędą się w Gruzji, Chorwacji, we Włoszech oraz w Polsce. Więcej o założeniach Dancing Together, Again! można przeczytać na stronie: link.

Rezydencja, do której nabór zostaje przedłużony, odbędzie się w Rijece, w Chorwacji, w dniach 4–23 września 2023 roku, a jej współorganizatorem będzie TRAFIK Dance / Theatre Co.

Tematem rezydencji będzie zrównoważony rozwój widziany przez pryzmat tańca i sztuk performatywnych. Uczestnicy wypracują wspólną strategię ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem rejonu Morza Adriatyckiego. Kuratorem rezydencji będzie Žak Valenta.

Dodatkowe informacje dotyczące naboru oraz formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie: link.

Zachęcamy do aplikowania.

***

Projekt Dancing Together, Again! jest realizowany w ramach programu Kreatywna Europa.

Organizatorami Rezydencji są: Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Arts Research Institute of Georgia w Tbilisi, Movimento Danza w Neapolu i TRAFIK Dance/Theatre Company w Rijeka.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

***

Osoby odpowiedzialne za realizację projektu:

Karol Urbański – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Koordynator projektu:

Mateusz Czekaj, e-mail: mateusz.czekaj@nimit.pl, nr telefonu: +48 785 430 000

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close