Narodowy Instytut Muzyki i Tańca zaprasza do wypełnienia ankiety na temat grup artystycznych działających w obszarze tańca ludowego i tradycyjnego w jego różnych scenicznych odsłonach. Uzyskane odpowiedzi pozwolą na zaprojektowanie działań wspierających i rozwijających taneczny ruch folklorystyczny w Polsce. Jednym z głównych celów jest próba zliczenia wszystkich zespołów odwołujących się do rodzimego dziedzictwa muzyki i tańca działających w Polsce. Drugim – równie ważnym, jest promocja Państwa działalności poprzez ogólnopolski portal Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca taniecPOLSKA.pl.

Wersja do druku

Udostępnij

Poprzez to działanie, otwierające i rozpoczynające dialog, chcemy zbliżyć się do wszystkich grup artystycznych pielęgnujących i prezentujących taniec ludowy i tradycyjny w różnych odsłonach scenicznych – od form in crudo po stylizację i współczesne inspiracje folklorem.  

„Naszą główną intencją jest pokazanie siły i wielkości działań tego środowiska, wypromowanie ludzi, którzy działają na rzecz całej  społeczności polskiego, tanecznego i muzycznego dziedzictwa niematerialnego, bez wykluczania kogokolwiek”, mówi dr hab. Aleksandra Dziurosz, Zastępczyni Dyrektora NIMiT.

Wszelkie pytania dotyczące bazy zespołów prosimy kierować na adres: folklor@nimit.pl

Formularz skierowany do przedstawicieli (kierowników) zespołów:

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close