W ramach działającego od 2015 roku Programu przekwalifikowania zawodowego tancerzy Narodowy Instytut Muzyki i Tańca ogłasza nabór do VIII edycji Programu przekwalifikowania zawodowego tancerzy – stypendia oraz do II edycji programu grantowego, tj. Programu Rozwoju Pozatanecznych Kompetencji Zawodowych Tancerzy.

Wersja do druku

Udostępnij

Program przekwalifikowania zawodowego tancerzy zapewnia wsparcie profesjonalnym tancerzom na każdym etapie kariery zawodowej. Od uczniów szkół baletowych, poprzez aktywnych zawodowo tancerzy w każdym wieku, do tych, którzy już zeszli ze sceny. Do 2021 roku bezpośrednim wsparciem finansowym na przygotowanie się do zmiany zawodu byli objęci tylko tancerze z co najmniej dwunastoletnim stażem pracy, którzy już podjęli decyzję o zakończeniu kariery tanecznej.

Od 2022 roku Instytut zaprasza także do udziału w nowym programie grantowym, wspierającym przyszły rozwój zawodowy tancerzy będących na początku tanecznej drogi zawodowej.

Program przekwalifikowania zawodowego tancerzy – stypendia przeznaczony jest dla tancerzy którzy planują zakończenie tanecznej kariery scenicznej już w niedalekiej przyszłości, a ich staż zawodowy jest nie krótszy niż 12 lat. Maksymalna kwota stypendium, o którą można wnioskować to 40 tys. zł.  Suma ta jest przeznaczona nie tylko na kursy i szkolenia, ale także na opłacenie studiów I lub II stopnia oraz na koszty organizacyjne związane z nauką lub odbywaniem stażu: dojazdy, noclegi, ubezpieczenia, a nawet  –  w uzasadnionych przypadkach (nauka w trybie całodziennym uniemożliwiająca podjęcie pracy zarobkowej) – koszty utrzymania. Stypendium można realizować przez okres od minimum 3 do 42 miesięcy, w ciągu maksymalnie 4 lat kalendarzowych,  w terminie od 1 czerwca 2023 do 30 listopada 2026 roku.

W VIII edycji Programu przekwalifikowania zawodowego tancerzy planowany jest jeden nabór wniosków do 31 maja 2023 roku.


Dokumenty do pobrania:


W ramach Programu Rozwoju Pozatanecznych Kompetencji Tancerzy o granty (do 5 tys. zł) na pokrycie kosztów kursów oraz warsztatów rozwijających kompetencje przydatne na rynku pracy oraz szkoleń przygotowujących do konkretnego, wybranego zawodu mogą ubiegać się profesjonalni, czynni zawodowo tancerze tańca artystycznego, którzy przetańczyli na scenie co najmniej 5 lat i chcą nadal kontynuować karierę taneczną.

Kursy i szkolenia w ramach Programu grantowego muszą być zrealizowane w terminie od 15 lipca do 30 listopada 2023 roku. Nabór wniosków do Programu Rozwoju Pozatanecznych Kompetencji Tancerzy prowadzony będzie do 30 czerwca 2023 roku.


Dokumenty do pobrania:


O Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca:

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca realizuje projekty twórcze, wydawnicze, naukowe i stypendialne. Tworzy nowe standardy współpracy artystów i instytucji. Prowadzi takie projekty jak: Nagroda im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”, Przestrzenie Sztuki, Koryfeusz Muzyki Polskiej, PolandDances czy Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej. Zespół Instytutu dba o to, by polscy muzycy i tancerze mogli się stale rozwijać i prezentować swoje dokonania nie tylko w kraju, ale i za granicą. Wszystkie zadania finansowane są w ramach działalności bieżącej Instytutu z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Strona internetowa: https://nimit.pl/


Osoby odpowiedzialne za realizację programów:

Karol Urbański – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca
Maciej Seniw – Kierownik Działu Edukacji i Popularyzacji Tańca
Ewa Salwa – Specjalistka ds. edukacji i popularyzacji tańca: ewa.salwa@nimit.pl, tel. +48 887 590 130
Monika Kaszewska – Koordynatorka programu: reorientacja@nimit.pl, tel. 22 657 20 05
Anna Čemeljić – Główna specjalistka ds. edukacji i popularyzacji tańca: anna.cemeljic@nimit.pl, tel. +48 785 170 000

Doradczynie zawodowe:

Dobrosława Choryńska-Chudy: dobroslawa.chorynska-chudy@ideedlatanca.pl, tel. +48 607 304 894,
Ewa Warchoł: ewa.warchol@ideedlatanca.pl

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Wyszomirska: agnieszka.wyszomirska@nimit.pl, +48 887 240 011

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close