Narodowy Instytut Muzyki i Tańca już po raz szósty organizuje akcję tańczMY, która łączy pasjonatów tańca – zarówno zawodowców, jak i amatorów – we wspólnym świętowaniu. Celem akcji jest zrzeszenie środowiska tanecznego wokół idei Międzynarodowego Dnia Tańca, który obchodzony jest 29 kwietnia. Wydarzenia można zgłaszać do 10 kwietnia.

Wersja do druku

Udostępnij

Do udziału w tegorocznej akcji NIMiT zaprasza nie tylko instytucje artystyczne, organizacje pozarządowe, nieformalne grupy artystyczne, zespoły taneczne, ale również osoby fizyczne. Zgłoszenie oznacza zorganizowanie dowolnego wydarzenia artystycznego, tanecznego: spektaklu, lekcji, warsztatów, pokazu, prelekcji, spotkań czy performansu. Akcja tańczMY trwać będzie od 22 do 30 kwietnia.

Zachęcamy wszystkich, dla których taniec ma szczególne znaczenie do włączenia się w ogólnopolską akcję tańczMY. Pokażmy wspólnie światu, jak wiele wydarzeń i inicjatyw jest skupionych wokół tańca w Polsce. W okolicznościach Międzynarodowego Dnia Tańca zaznaczmy na mapie naszego kraju jeszcze bardziej miejsca, gdzie taniec jest widoczny. TańczMY razem – zaprasza Paula Lis-Sołoducha, Dyrektor Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Nabór wydarzeń składających się na tegoroczną edycję tego tanecznego przedsięwzięcia potrwa do 10 kwietnia.

Regulamin akcji oraz link do rejestracji wydarzenia można znaleźć na stronie: https://nimit.pl/aktualnosci/taniec-jest-dla-wszystkich-zglos-wydarzenie-do-akcji-tanczmy-2024/.

Kalendarium akcji zostanie opublikowane na stronie Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Osoby odpowiedzialne za organizację:

dr hab. Aleksandra Dziurosz, prof. ucz. Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Magdalena Zalipska – Kierownik Działu Edukacji i Popularyzacji Tańca

Ewa Salwa – Koordynator akcji tańczMY, tanczmy@nimit.pl, tel. 887 590 130

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Wyszomirska  –  agnieszka.wyszomirska@nimit.pl, tel. 887 240 011

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close