Do 10 czerwca można składać wnioski do programu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca „Wspieranie aktywności międzynarodowej” w edycji II/2024. W tym roku wsparcie finansowe na realizację pojedynczego projektu zostało podniesione do 8 tys. zł brutto. Program podzielono na dwie edycje. Dzięki temu liczba projektów możliwych do zrealizowania łącznie w obu naborach zwiększyła się dwukrotnie względem ubiegłorocznej edycji.

Wersja do druku

Udostępnij

Celem programu „Wspieranie aktywności międzynarodowej” jest podnoszenie kwalifikacji, kompetencji, zwiększanie zasobów zawodowych osób profesjonalnie zajmujących się tańcem w formie udziału w aktywnościach odbywających się zagranicą, w tym także w trybie on-line. O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. zawodowi artyści tańca, kadra pedagogiczna, naukowo-badawcza, menadżerska i producencka związana z tańcem, a także studenci.

Istotne szczegóły i zmiany w edycji II/2024 programu „Wspieranie aktywności międzynarodowej”:

  • umożliwienie aplikacji większej liczbie wnioskodawców poprzez zniesienie obostrzenia rocznej przerwy w aplikowaniu do programu osób, które otrzymały wsparcie w 2023 roku;
  • poszerzenie rodzajów aktywności zagranicznej, co w rezultacie umożliwi udział w:

– warsztatach
– aktywnościach artystycznych (np. rezydencjach)
– seminariach
– specjalistycznych szkoleniach
– targach
– platformach tańca
– case studies
– wizytach studyjnych, networkingowych i sieciujących
– kwerendach naukowych
– działaniach naukowo-badawczych.

Wśród wymienionych uprawnionych wnioskodawców mogą być także studenci/studentki.

Planowany budżet Programu w edycji II/2024 wynosi 88  tys. zł brutto.

W ramach programu w edycji II/2024 Narodowy Instytut Muzyki i Tańca dofinansuje zakwalifikowane projekty maksymalną kwotą 8 tys. zł brutto.

Termin składania wniosków upływa 10 czerwca 2024 roku o godz. 23.59.

31 maja o godzinie 12.00 w formie on-line odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych naborem do edycji II/2024.

Podczas spotkania będzie można rozwiać wątpliwości związane z regulaminem, umowami, wnioskiem i sprawozdaniem.

Spotkanie odbędzie się na platformie Teams – LINK DO SPOTKANIA znajduje się TUTAJ.

Formularz aplikacyjny do programu jest dostępny w elektronicznym systemie Witkac (www.witkac.pl). Aby prawidłowo złożyć wniosek, trzeba posiadać konto w elektronicznym systemie Witkac.

Ogłoszenie wyników naboru zostanie opublikowane na stronie internetowej Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca (www.nimit.pl) nie wcześniej niż 1 lipca 2024 roku, a wnioskodawcy wybranych do realizacji projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji drogą elektroniczną na podany we wniosku adres e-mail.

Regulamin programu, wzór wniosku i inne dokumenty znajdują się na stronie: https://nimit.pl/aktualnosci/wspieranie-aktywnosci-miedzynarodowej-startuje-nabor-wnioskow-do-edycji-ii-2024/.

Osoby odpowiedzialne za program:

dr hab. Aleksandra Dziurosz, prof. ucz. – Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki

Maria Opałka – Kierownik Działu Impresariatu Tańca

Patrycja Alenkuć – Specjalistka ds. impresariatu tańca, Managerka programu, tel.: +48 785 180 000, mail: wspieranie.aktywnosci.miedzynarodowej@nimit.pl.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close