Narodowy Instytut Muzyki i Tańca ogłosił wyniki naboru do programu Zamówienia choreograficzne 2022. Aplikacje zgłosiło piętnastu Wnioskodawców. Dyrektor Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, Katarzyna Meissner, na podstawie rekomendacji Komisji podjęła ostateczną decyzję o przyznaniu dofinansowania trzem projektom.

Wersja do druku

Udostępnij

Jako instytucja publiczna organizująca nabór chcielibyśmy wyrazić swój szacunek do wszystkich wnioskodawców biorących udział w naborach naszych programów. Wierzymy, że we wnioskach, które zostały wysoko ocenione przez niezależnych ekspertów zaproszonych do komisji merytorycznej programu, przedstawiony budżet jest zorganizowany w sposób wyważony i adekwatny. Zmniejszanie kwot dofinansowań dla takich przedsięwzięć z punktu widzenia zarządczego nie wydaje się dobrą praktyką. Z jednej strony pozwalałoby to na dofinansowanie większej liczby projektów, z drugiej jednak nierzadko stawia to wnioskujących, którzy rzetelnie opracowali budżety w składanych wnioskach, w trudnej sytuacji.

Z zarekomendowanych przez Komisję merytoryczną projektów wniosków dyrektor Katarzyna Meissner, po konsultacji z ustępującą zastępcą dyrektora Aleksandrą Dziurosz, wybrała trzy, które jej zdaniem przedstawiały najwyższą wartość artystyczną i w najpełniejszy sposób realizowały cele programu Zamówienia choreograficzne 2022. Jest to zgodne z procedurą wyboru projektów do dofinansowania przedstawionej w Regulaminie programu Zamówienia choreograficzne 2022.

W dniu 25 lutego 2022 roku w formie on-line na platformie Teams odbyło się posiedzenie komisji opiniującej wnioski złożone do Programu. W posiedzeniu uczestniczyli:

Wacław Gaworczyk – solista baletu Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, solista baletu Hamburg Ballett, wieloletni pedagog  Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Turczynowicza w Warszawie.

dr Sylwia Hefczyńska-Lewandowska – tancerka, choreografka i pedagożka, adiunktka na Wydziale Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie.

prof. dr hab. Ewa Wycichowska – profesor sztuk muzycznych, choreografka, tancerka, pedagożka. Obecnie wykładowczyni na kierunku „Taniec w Kulturze Fizycznej” Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Karolina Dziełak-Żakowska – pracowniczka NIMiT; protokolantka, bez prawa głosu

W pierwszym etapie oceny wniosków sprawdzono ich zgodność z Regulaminem naboru do Programu pod względem formalnym. Wnioski zgłoszone przez Fundację TAP IT UP, Polski Teatr Tańca i Teatr Baj Pomorski zostały odrzucone ze względów formalnych.

Pozostałe wnioski przedłożono do drugiego etapu konkursowego – oceny merytorycznej, która została powierzona ekspertom zewnętrznym powołanym do komisji. W wyniku prac eksperckich komisja zarekomendowała w programie Zamówienia choreograficzne edycja 2022 cztery wnioski.

Dyrektor Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, Katarzyna Meissner, na podstawie rekomendacji komisji podjęła ostateczną decyzję o przyznaniu dofinansowania następującym projektom. Lista projektów, które otrzymały dofinansowanie (w kolejności alfabetycznej wg nazwy Wnioskodawcy):

1. Fundacja „Performa”
Nazwa zadania: VALESKA VALESKA VALESKA VALESKA
Wnioskowana kwota: 75 000 zł

2. Fundacja Scena Współczesna
Nazwa zadania: Realizacja przedstawienia zespołu Zawirowania Freefall w choreografii Ferenca Fehéra
Wnioskowana kwota: 44 000 zł

3. Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury
Nazwa zadania: Pieśni żałobne – premiera spektaklu w choreografii Moniki Błaszczak
Wnioskowana kwota: 75 000 zł

Wszystkim wnioskodawczyniom i wnioskodawcom dziękujemy za przesłane wnioski i już dziś zapraszamy serdecznie do aplikowania w kolejnych naborach organizowanych przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Informacje o posiedzeniu i wynikach są dostępne też na stronie Program Zamówienia choreograficzne 2022 – znamy wyniki naboru – NIMiT.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close