Wersja do druku

Udostępnij

Professional Performing Arts Awards (Profesjonalne nagrody w dziedzinie sztuk performatywnych) to nagroda przyznawana przez litewskie Ministerstwo Kultury. Wśród nominowanych za 2020 rok znalazło się aż dwóch Polaków – Robert Bondara za choreografię do spektaklu tanecznego Faustas w Państwowym Teatrze Muzycznym w Kłajpedzie oraz Maciej Kuźmiński za choreografię do spektaklu współczesnego i, wyprodukowanego przez Seiko Dance Theatre i Maciej Kuźmiński Company. Trzecią nominowaną w tej kategorii jest Erika Vizbaraité za choreografię do spektaklu tanecznego Apnea (Bezdech).  

 

Spośród 75 propozycji ministerstwo Kultury wybrało 45 kandydatów do nagród Professional Performing Arts Awards 2020 – po trzy osoby w 15 kategoriach takich jak reżyseria, choreografia, scenografia, muzyka, projekcje wideo, kreacje aktorskie. Wśród nominowanych reżyserów znalazł się także Krystian Lupa ze spektaklem Austerlicas w Państwowym Teatrze Młodzieżowym (Valstybinis jaunimo teatras).

 

Nagrody zostaną przyznane 27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru, w Litewskim Narodowym Teatrze Opery i Baletu (www.opera.lt). Wydarzenie będzie transmitowane na żywo.

 

Nagrody za  2020 zostaną przyznane autorom najważniejszych w dziedzinie dramatu, opery, operetki i musicalu, baletu, tańca, teatru lalek i obiektu, teatru dla dzieci i młodzieży. Jak co roku przyznanych zostanie maksymalnie 17 nagród.

 

Propozycje nominacji przygotowała komisja złożona z dziewięciorga ekspertów w dziedzinie teatru, tańca, sztuki i muzyki: Margarita Alper, Silvija Čižaitė-Rudokienė, Monika Jašinskaitė, Lina Klusaitė, Rasa Murauskaitė, Martynas Petrikas, Evgeniya Shermeneva, Janina Stankevičienė i Birutė Ukrinaitė-Garbačiauskienė. 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close