Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Anonymous w choreografii Gosi Mielech/DanceLab  zostanie zaprezentowany podczas NonStopFestivalen 23 września 2016 roku o godz. 18.30, w Moss w Norwegii (Samfunnshuset, Kirkegata 15).  W ramach Festiwalu Gosia Mielech poprowadzi również warsztaty z tańca współczesnego.

 

Anonymous
Street art to dziedzina balansująca na granicy sztuki i wandalizmu. Jest nieskrępowaną formą wypowiedzi, w której anonimowy twórca może wyrazić siebie nie zważając na komercyjne trendy, czy polityczną poprawność. Anonymous odzwierciedla subtelne połączenie pomiędzy rzeczywistością, a surrealizmem, pomiędzy codziennością, a eterycznością, scalając je w jedno. Spektakl, który podobnie jak sztuka ulicy jest niemożliwy do zdefiniowania.

Koncepcja/ wykonanie: Małgorzata Mielech
Live music: Anna Suda
Live video mapping: Olga Warabida
Czas trwania: 23’
Produkcja: DanceLab

„Anonymous czy anonim, z definicji, to ktoś bez imienia, kto nie jest podpisany, ten, którego imię nie jest znane, ktoś kto chce pozostać nieznany. W tym solowym spektaklu, przedstawiony on został poprzez ciało tancerki, znakomitej z technicznego punktu widzenia, olśniewającej każdego odbiorcę swoimi wirtuozerskimi wykonanymi z perfekcją ruchów. Poruszając się w prawie zwierzęcy sposób, nakreśla drogi, ukazujące oczom widza akt tworzenia w cieniu, w tym przypadku, w grze świateł i video, między którymi się przemieszcza”.
Recenzja spektaklu autorstwa Sofi Soromenho podczas In Shadow Festival w Lisbonie. 
 
 
 „W choreografii Anonymous na pierwszy plan wysunęło się interdyscyplinarne podejście artystki do tańca i sztuki. Perfekcyjny warsztat tancerki umożliwił stworzenie spektaklu nasyconego bodźcami, surrealistycznego i dynamicznego. Całość, doskonale dopasowana kompozycyjnie do charakteru układu tanecznego.”
Recenzja spektaklu autorstwa Ramony Śmieszek podczas  „To nie jest Festiwal’” w Bytomiu.

Trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=lANQR28ZheI&feature=youtu.be

Strona www Festiwalu:
http://www.nonstopfestivalen.no/

Informacje o spektaklu:
http://www.nonstopfestivalen.no/post/4333538/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close