Informujemy, że w listopadzie 2023 roku została opublikowana książka autorstwa Katarzyny Słobody Ucieleśniona uważność w wybranych praktykach tańca współczesnego, która prezentuje rezultaty badań przeprowadzonych w 2018 roku dzięki stypendium badawczemu Grażyny Kulczyk z zakresu współczesnej choreografii oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska.

Wersja do druku

Udostępnij

Katarzyna Słoboda – kuratorka, autorka tekstów, redaktorka, badaczka tańca i choreografii. W 2022 roku obroniła w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie doktorat, którego promotorką była prof. Krystyna Duniec. W latach 2009-2022 związana z Muzeum Sztuki w Łodzi, gdzie kuratorowała takie wystawy i projekty, jak m.in. Prototypy 4: Agata SiniarskaOsuwisko (2020), Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimyO improwizacji tańca (z Sonią Nieśpiałowską-Owczarek, 2013), Ekologie miejskie (z Aleksandrą Jach, 2011-2013) czy Układy odniesieniaChoreografia w muzeum (z Mateuszem Szymanówką, 2016). Jest redaktorką i autorką publikacji oraz tekstów na temat tańca współczesnego, choreografii i sztuki współczesnej. Członkini Zarządu Stowarzyszenia Forum Środowisk Sztuki Tańca, inicjatywy Przestrzeń Wspólna oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA. Od 2023 roku wykładowczyni w Akademii Sztuki w Szczecinie.

***

Publikacja została współwydana staraniem Instytutu Sztuki PAN i Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, w ramach Programu wydawniczego 2023, finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close