Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 22-23 marca Pracownia Teatru Tańca zaprasza na Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca Sfera ruchu 2019. Na scenie Nowosolskiego Domu Kultury widzowie będą mogli obejrzeć spektakle m.in. Konińskiego Teatru Tańca, Marty Kosieradzkiej (Warszawa), Out Of Structure z Bytomia czy Teatru Tańca Enza ze Słupska. Dzień przed rozpoczęciem festiwalu, czyli 21 marca, na specjalne zaproszenie dyrektora Nowosolskiego Domu Kultury, Polski Teatr Tańca zaprezentuje spektakl Polka w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej. Oprócz spektakli w programie Sfery ruchu 2019 znalazły się warsztaty tańca współczesnego, które poprowadzi Anna Piotrowska i warsztaty Gaga Gosi Mielech, a także dwie debaty panelowe. 

 

Pełen program poznamy w następnym tygodniu, a już teraz prezentujemy listę artystów, którzy wystąpią podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Tańca Sfera ruchu 2019 (w kolejności alfabetycznej):

 

Agnieszka Sterczyńska (Warszawa)
Anna Haracz – Kino Variatino (Gdańsk)
Dominika Stróżewska (Siedlce)
Eliza Kindziuk (Siedlce)
Katarzyna Myrda (Łódż)
Klaudia Janus & Martyna Majewska (Słupsk)
Koniński Teatr Tańca (Konin)
Marta Kosieradzka (Warszawa)
Out Of Structure (Bytom)
Pracownia Tańca Teatru ZNAK (Gdańsk)
Pracownia Tańca Pryzmat (Olsztyn)
Pracownia Tańca Współczesnego (Zielona Góra)
Pracownia Teatru Tańca (Zielona Góra)
Projekt PańFu (Toruń)
Teatr Edwarda Gramonta TERMINUS A QUO (Nowa Sól)
Teatr Tańca Akro (Toruń)
Teatr Ruchu ŚDK (Świebodzin)
Teatr Tańca Enza (Słupsk)
Zespół Taneczny TRANS (Międzyrzecz)
3D (Zielona Góra)

 

Sfera ruchu to inicjatywa zapoczątkowana przez Annę Piotrowską (Bytom) oraz Marka Zadłużnego (Zielona Góra), zrealizowana po raz pierwszy w 2010 roku w Zielonej Górze pod nazwą Space. Od początku miała ona na celu prezentację spektakli oraz integrację środowiska związanego z obszarem szeroko pojmowanego polskiego teatru tańca. Otwarta formuła nie przewidywała szczególnych ograniczeń, dzięki czemu z powodzeniem zaprezentowali się np. tancerze z Nigerii (duet „FranklySpeaking”), którzy zdobyli główną nagrodę na pierwszej edycji Space. Każda odsłona przynosiła zmiany wynikające z przeobrażającej się rzeczywistości polskiej kultury tańca. Zrezygnowano z formuły konkursowej. Nawiązanie współpracy z Gabrielą Keller-Janus i jej Teatrem Tańca Enza ze Słupska oraz z Joanną Miś-Fudali i Teatrem Tańca Akro oraz Projektem PańFu z Torunia zaowocowało powołaniem dynamicznie rozwijającej się sieci festiwali pod wspólną marką Sfera ruchu. Obecnie wydarzenie ma charakter kuratorski i skierowane jest do środowiska zajmującego się tańcem zarówno zawodowo, jak i niezawodowo, lecz profesjonalnie. Ideą jest wykreowanie przestrzeni dla zespołów oraz twórców, którzy oddają siebie dla tańca, choć wykonują na co dzień inną profesję.

 

Hasło przewodnie najbliższej edycji Sfery ruchu to „Tribute to IMPRO”, będące nawiązaniem do tradycji Zielonej Góry związanej z improwizacją i Festiwalem Improwizacji, organizowanym dawniej przez Pawła Matyasika.

 

Więcej informacji:

Facebook: https://www.facebook.com/sferaruchu/

Na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2324397254274765/

Na profilu festiwalowym na IG: https://www.instagram.com/sferaruchu/ (@sferaruchu)

 

Główny organizator:

Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” im. J. Korczaka w Zielonej Górze
Ośrodek Praktyk Choreograficznych (stowarzyszenie)

 

Współorganizatorzy:

Nowosolski Dom Kultury

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze

 

Patroni medialni:

taniecpolska.pl, e-teatr.pl, teatralny.pl, Dziennik Teatralny, kwartalnik Taniec, Gazeta Lubuska, radio Index

 

 
 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close