Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością zawiadamiamy, że zbiory biblioteki Instytutu Muzyki i Tańca wzbogaciły się o podarowane przez spadkobierców kolekcje osobiste wybitnych choreolożek, znawczyń tańca ludowego: dr Grażyny Dąbrowskiej i Marii Drabeckiej. Przekazane materiały zostały opracowane i wraz z inwentarzem są dostępne dla badaczy w czytelni IMiT.

 

Systematycznie powiększany jest również księgozbiór oraz kolekcja filmów z zapisem spektakli, zapraszamy do korzystania z katalogu online biblioteki IMiT zamieszczonego na stronie http://imit.org.pl/pl/instytut/ogloszenia-2.html

 

 

Najnowsze nabytki:

– Nestor Capoeira, Capoeira sztuka walki, muzyka, taniec, życie, Wrocław, 2005;

– Detlef Kapert, Tańcząc z dziećmi: improwizacja taneczna, symbolika ciała, socjoterapia, Warszawa,   

    2005;

– Bożena Kociołkowska, Pierwsza dama warszawskiego baletu, Warszawa, 2016;

– Danuta Koziełło, Taniec i psychoterapia, Poznań: 2012;

– Wiera Krasowska, Niżyński, Warszawa, 1978;

– Tadeusz Nasierowski, Gdy rozum śpi a w mięśniach rodzi się obłęd: o życiu i chorobie Wacława   

  Niżyńskiego, Warszawa, 2004;

– Ula Sickle, Wolne Gesty, Warszawa, 2014;

Taniec, rytm, muzyka w nauce i praktyce, red. A. Fredyk, E. Smol, Katowice 2014.

 

W przypadku braku potrzebnej Państwu pozycji w bibliotece prosimy o poinformowanie nas o tym drogą mailową (adres iwona.surleta@imit.org.pl lub czytelnia@imit.org.pl ) – staramy się sprowadzać poszukiwane przez Państwa materiały.

 

Czytelnia czynna jest w poniedziałki w godzinach: 9.00-17.00. Istnieje także możliwość umówienia się drogą mailową na korzystanie ze zbiorów w innym terminie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close