Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że w sobotę 30 listopada rozpoczęła się wizyta studyjna Aleksandry Bożek-Muszyńskiej i Magdaleny Jędry w Nowym Jorku i Filadelfii, realizowana przez Movement Research w ramach GPS/Global Practice Sharing Program, we współpracy z Art Stations Foundation oraz Instytutem Muzyki i Tańca. Wizyta oferuje artystkom udział w wydarzeniach Movement Research Fall Festival oraz w publicznym spotkaniu w innymi uczestnikami programu – GPS Chats (3 grudnia), a także możliwość prezentacji swojej praktyki/pracy w ramach współdzielonego z lokalnymi artystami wieczoru w legendarnym Judson Church (9 grudnia). Podczas spotkania polskie twórczynie rozmawiać będą m.in. o swoich praktykach artystycznych, o systemie funkcjonowania sektora kultury i sztuki w ich rodzinnych miastach, a także o specyfice regionu, w którym żyją i tego, jak jego uwarunkowania wpływają na ich pracę. Po pobycie w Nowym Jorku, artystki wyruszą do Filadelfii, gdzie dzięki współpracy Here[begin]dance a.k.a Zornitsa Stoyanova Projects we współpracy z Movement Research artystki odbędą tygodniową wizytę studyjną. W jej ramach poprowadzą bezpłatne warsztaty oraz zaprezentują swoje prace w The Iron Factory w South Kensington w dniach 17-19 grudnia 2019. Podczas pokazu zaprezentowane zostaną choreografie bułgarskiej artystki Zornitsy Stoyanovej, mieszkającej w Filadelfii. 

 

O warsztatach: Aleksandra Bożek-Muszyńska poprowadzi warsztat improwizacji tanecznej zatytułowany Ciało wie!,otwarty dla wszystkich chętnych, bez względu na poziom umiejętności ruchowych i tanecznych. Magdalena Jędra poprowadzi natomiast warsztat, który oscylował będzie wokół tematyki jej najnowszej pracy pt. Ciało botaniczne. W trakcie zajęć pojawią się także ćwiczenia improwizacyjne.

 

 

O artystkach:

Aleksandra Bożek-Muszyńska – polska tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca (2015, 2016 i 2017), realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie. Od 2007 związana z warszawskim Teatrem „Mufmi” Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorką do spraw artystycznych i instruktorką. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych (m. in. „The Best Solo 2014” na międzynarodowym festiwalu SzólóDuó w Budapeszcie). W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Jako freelancerka współpracowała m.in. z: Rebecką Lazier, Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim, Yoshiko Chumą.

 

Magda Jędra – polska tancerka, performerka, choreografka. Współzałożycielka grupy Good Girl Killer. Otwarta na działania w różnych przestrzeniach i na współpracę z amatorami różnych sztuk performatywnych. Wynikiem niskiej skłonności do klasyfikowania sztuki są jej performatywne kolaże. Pierwszym założeniem w pracy nad spektaklem jest praca w procesie a najważniejszą motywacją szukanie specyficznej i właściwej jakości ruchu dla zbudowania wyrazistej wypowiedzi. Lubi zdecydowane i niekonwencjonalne rozwiązania. Ostatnia fascynacja to zioła, pąki i pędy. Próbuje rozpoznać to co rośnie dookoła. Uważna konsumentka. Mieszka w Gdańsku na Wzgórzu Magellana.

 

***

 

Więcej informacji:

 

Spotkanie 3 grudnia w Nowym Jorku:

https://movementresearch.org/event/12057

 

Pokazy 9 grudnia w Nowym Jorku:

https://movementresearch.org/event/11526]

 

 Program pobytu w Filadelfii:

 

17 grudnia 2019 (wtorek): godz. 18.00-20.00 –  warsztat z Aleksandrą Bożek-Muszyńską – WSTĘP WOLNY

18 grudnia 2019 (środa): godz. 18.00-20.00 – warsztat z Magdą Jędrą – WSTĘP WOLNY

19 grudnia 2019 (czwartek): godz. 19.00 – prezentacje spektakli – Aleksandra Bożek-Muszyńska, Magda Jędra, Zornitsa Stoyanova – WOLNE DATKI – „zapłać, ile możesz”

 

Więcej: https://www.theironfactory.org/

 

***

 

 

Movement Research to uznane, ogólnodostępnę, niewymagające wielkich nakładów technologicznych forum dla eksperymentów, wykluwających się idei oraz prezentacji typu work-in-progress, które odbywa się wiosną i jesienią każdego roku. Rezydenci i rezydentki Movement Research wyłaniani są przez komitet artystyczny, który kwalifikuje wybranych kandydatów i kandydatki do udziału w programie rezydencyjnym Movement Research Artists-In-Residence oraz występów w słynnym Judson Memorial Church

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close