Wersja do druku

Udostępnij

Film tańca InSide Anny Zuzanny Błaszczyk, który miał swoją premierę w ramach festiwalu „Rozdroże”, zostanie pokazany podczas festiwalu FRAMEWORKS dance film series w Nowym Jorku. Celem projektu jest stowrzenie eksperymentalnego filmu tanecznego. Jego myślą przewodnią jest zderzenie dwóch światów: ruchu ciała tancerki i pracy kamery, czego efektem jest oryginalna opowieść o rożnych wymiarach samotności. Choreografką filmu jest Renata Piotrowska, a w centralną postać wciela się Aleksandra Borys.


InSide.Samotność zachowana w ciele, w ruchu, w obrazie.

In Sideto film taneczny dążący do poszukiwań języka ciała, czyli jednego z głównych narzędzi ekspresji w filmie. Jego siła bierze się ze zderzenia dwóch światów: ruchu ciała tancerki i pracy kamery. Efektem jest oryginalna opowieść o różnych wymiarach samotności. W surowym mieszkaniu, bohaterka próbuje poznać różne odcienie, odsłony tego stanu.

Tancerka pracuje ze stanem ciała pomiędzy snem a rzeczywistością. Jej działanie oscyluje między codziennymi gestami i czynnościami a zagłębianiem się w siebie, słuchaniem swojego ciała i stanów emocjonalnych towarzyszących ruchowi.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close