Wersja do druku

Udostępnij

Po trzech latach od spektakularnego sukcesu chicagowskiej premiery Romea i Julii Siergieja Prokofiewa w choreografii Krzysztofa Pastora zespół Joffrey Ballet pokaże to przedstawienie na prestiżowej nowojorskiej scenie David H. Koch Theater w Lincoln Center for the Performing Arts.

 

Uwspółcześniona inscenizacja Romea i Julii Krzysztofa Pastora w amerykańskim wykonaniu będzie prezentowana tam sześciokrotnie w dniach 29 marca – 2 kwietnia br. Joffrey Ballet z Chicago, z którym nasz choreograf zrealizował to przedstawienie w 2014 roku, wybrał je teraz na swój comeback do Nowego Jorku po przeszło 20-letniej nieobecności w stolicy światowej sztuki baletowej. Wydarzenie ma szczególne znaczenie dla Joffrey Ballet. Ten słynny zespół, założony w 1956 roku przez amerykańskiego choreografa Roberta Joffreya i przez wiele lat pracujący w Nowym Jorku, od 1995 roku kontynuuje swoją działalność w Chicago i od tego czasu nie występował na nowojorskiej scenie. Jego przedstawienia oczekiwane są tam więc ze szczególnych zainteresowaniem, tym większym, że prasa chicagowska uznała wcześniej spektakl Krzysztofa Pastora za najbardziej znaczącą interpretację szekspirowskiej historii Romea i Julii od czasów pamiętnego musicalu West Side Story w choreografii legendarnego Jerome’a Robbinsa.

 

Przypomnijmy, że inscenizacja Krzysztofa Pastora ze scenografią Tatyany van Walsum powstała w 2008 roku dla Scottish Ballet, który prezentował ją potem gościnnie podczas swoich występów  w Londynie i innych miastach Wielkiej Brytanii. W 2014 roku znalazła się także w repertuarze Polskiego Baletu Narodowego. W ubiegłym roku nasz zespół pokazywał ją gościnnie w Hadze, a tego lata pojedzie z nią na festiwal w Lublanie. Przed rokiem Krzysztof Pastor zrealizował także to przedstawienie na scenie Litewskiego Narodowego Teatru Opery  i Baletu w Wilnie.

 

Więcej informacji: www.lincolncenter.org/show/joffrey-ballet

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close