Wersja do druku

Udostępnij

Przypominamy, że do 1 marca trwa nabór wniosków na dwutygodniową wizytę studyjną w Movement Research w Nowym Jorku (od 28 listopada do 13 grudnia 2020) w ramach GPS Program, realizowany jako część cyklu „Movement Research at Judson Church”*, we współpracy z GPS/Global Practice Sharing Program, Art Stations Foundation oraz Instytutem Muzyki i Tańca. Nabór przeznaczony jest dla polskich artystów i artystek związanych z tańcem współczesnym. Wizyta studyjna polega na 2-tygodniowym pobycie w Nowym Jorku. W tym czasie artyści będą mieli możliwość prezentacji fragmentów swojej pracy/praktyki w legendarnym Judson Church oraz obejrzenia spektakli w ramach „Movement Research Festival Fall 2020” i uczestnictwa w wydarzeniach towarzyszących, takich jak warsztaty.

 

 

Formularz aplikacyjny w języku angielskim, do pobrania ze stron Organizatora, zawierający  biogram (inny format niż CV, max. pół strony znormalizowanego maszynopisu), artystyczne dossier z linkami do prac online oraz artist statement (tj. krótki opis działalności twórczej i założenia pracy)

 

należy przesłać do 1 marca 2020 na adres: magdalena.juzwik@imit.org.pl (w tytule maila prosimy wpisać „Wizyta studyjna Movement Research 2020”).

 

Oryginalne, podpisane wersje zgłoszeń (z dopiskiem „Wizyta studyjna Movement Research 2020”) należy przesłać do 1 marca 2020 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Instytut Muzyki i Tańca, ul. Aleksandra Fredry 8, 00-097 Warszawa.

 

Regulamin i formularz aplikacyjny do pobrania ze strony Instytutu Muzyki i Tańca:

http://www.imit.org.pl/programy/departament-tanca/4372

 

Oceny nadesłanych wniosków dokona trzyosobowy Zespół opiniujący wnioski składający się z przedstawicieli Movement Research, Art Stations Foundation oraz Instytutu Muzyki i Tańca.

 

Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do 24 marca 2020.

 

Kalendarz wizyty studyjnej:

Obowiązkowe spotkanie orientacyjne z wybranym w konkursie artystami z Movement Research odbędzie się online (Skype) 10 listopada 2020 o 16.00 czasu środkowoeuropejskiego.

 

Termin wizyty studyjnej: 28 listopada – 13 grudnia 2020, w tym 15-minutowy pokaz pracy/praktyki w legendarnym Judson Memorial Church (7 grudnia 2020) oraz udział w cyklu GPS Chats, w ramach którego będą mieli okazję zaprezentować swoją praktykę twórczą, choreografię i opowiedzieć o kontekście kulturowym, w którym pracują. Szczegółowe daty zostaną podane w późniejszym terminie.

 

Organizatorzy pokrywają koszt wydatków podróżnych, takich jak bilety lotnicze, zakwaterowanie, diety, transport lokalny, udział w warsztatach w Movement Research oraz podczas Movement Research Festival Fall 2020.

 

Program Festiwalu zostanie ogłoszony w późniejszym terminie: https://movementresearch.org/events/series/festival

 

Więcej na temat organizacji i programu Movement Research:

https://movementresearch.org/programs/exchange-programs/gps

 

Filmy z pokazów pracy/praktyki 2019:

Film z pokazu pracy Magdaleny Jędry

Film z pokazu pracy Aleksandry Bożek-Muszyńskiej

 

***

 

Organizatorzy:

Movement Research jest wiodącym laboratorium badań nad tańcem i formami choreograficznymi. Uznając szczególną rolę artystów, procesu twórczego oraz ich społecznej funkcji, Movement Research wspomaga tworzenie i realizację darmowych
i niskobudżetowych programów prowokujących do dyskusji i eksperymentów. Działania Movement Research odzwierciedlają kulturową, polityczną i ekonomiczną różnorodność laboratoryjnej wspólnoty, którą współtworzą artyści i artystki oraz publiczność.

https://movementresearch.org

 

*UWAGA: „Movement Research at the Judson Church” funkcjonuje tu JEDYNIE jako nazwa cyklu prezentacji spektakli.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close