Wersja do druku

Udostępnij

Najbliższy termin nadsyłania aplikacji do Visegrad Artist Residency Program-Performing Arts upływa 1 października o 12.00 (dokładnie w południe).. Program został przygotowany przy współpracy z Stanica Zilina-Zariecie (Truc Spherique)i ma na celu wspieranie innowacji, eksperymentu i kreatywności w sztukach performatywnych – dramacie, tańcu współczesnym, nowym cyrku, teatrze fizycznym, wizualnym i alternatywnym oraz performensie. Program nie jest przeznaczony dla teatrów klasycznych, wyprodukowanych już spektakli oraz festiwali teatralnych.

Rezydencje zostały zaplanowane jako działanie trzymiesięczne, które musi odbyć się w roku kalendarzowym 2013 z okresem pobytu w instytucji goszczącej określonym na minimum 2 tygodnie.

Wsparcie finansowe przeznaczone jest zarówno dla artysty jak i instytucji goszczącej według schematu:

  • 4000€ dla rezydencji indywidualnych (1 lub 2 artystów): 1500€ dla instytucji goszczącej oraz 2500€ dla artysty(artystów)

  • 8000€ dla rezydencji grupowych (3 lub więcej artystów): 2500€ dla instytucji goszczącej oraz 5500€ dla artystów

Aplikacje będą przyjmowane zarówno od artystów indywidualnych (obywateli Grupy Wyszehradzkiej powyżej 18 roku życia) oraz grup artystycznych (zarówno formalnych jak i nieformalnych, pod warunkiem, że wszyscy ich członkowie będą pochodzić z tego samego kraju grupy V4). Każdy aplikant może dostać wsparcie tylko raz od każdego z członków grupy V4 innego niż kraj jego/jej obywatelstwa czy rezydencji grupy. Aby skorzystać z niniejszego programu aplikant musi także zamknąć wszystkie inne projekty wspierane przez Fundusz.

W celu otrzymania szczegółowych informacji należy zapoznać się z:
visegradfund.org/residencies/performing-arts
oraz
www.stanica.sk/2012/07/31/program-pre-rezidencne-pobyty-registracia-otvorena

Aby uzyskać pomoc w kontekście instytucji goszczących należy skontaktować sie z partnerami program:
CZ: Nova sit, Adriana Svetlikova
HU: L1 Association, Marta Ladjanszki
PL: Stary Browar Nowy Taniec, Joanna Leśnierowska
SK: Stanica Zilina-Zariecie (Truc Spherique), Barbora Urikova

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close