Rozpoczął się nowy rok szkolny pełen wyzwań. Dyrektorom i nauczycielom wszystkich szkół baletowych życzymy radości w codziennej pracy, a uczniom – wielu sukcesów w nauce. Zawiadamiamy, że w kierownictwie Ogólnokształcących Szkół Baletowych w Poznaniu i Warszawie nastały zmiany. Z przyjemnością zamieszczamy informacje o nowych dyrektorach tych placówek.

Wersja do druku

Udostępnij

Dyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu Rafał Kasprzak jest absolwentem Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, nauczycielem polonistą, autorem publikacji związanych z edukacją i kulturą, praktykiem działań na rzecz kultury, współpracownikiem Okręgowej oraz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, a także entuzjastą literatury, muzyki i tańca. W Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej pracuje od 1997 roku, od roku 2007 pełni funkcję kierownika sekcji przedmiotów ogólnokształcących, od roku 2017 – wicedyrektora ds. kształcenia ogólnego, a od 1 września 2022 roku – dyrektora Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu.

Dyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie Faustyna Gałązka jest absolwentką pedagogiki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i wychowania seksualnego Uniwersytetu Warszawskiego, wykładowczynią na Wydziale Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, wieloletnią pedagożką i wychowawczynią w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej.

Wicedyrektor ds. kształcenia artystycznego Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie Dominika Krysztoforska jest polską artystką Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. W latach 1998–2018 była pierwszą solistką Polskiego Baletu Narodowego, absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie i pedagogiki baletu Wydziału Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień, tj. I Nagrodę w kategorii juniorów VIII Konkursu Tańca w Gdańsku (1993), Stypendium Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (1993), Tytuł i Nagrodę dla „Najlepszego absolwenta szkół baletowych w Polsce” (1994), Brązowy Medal II Międzynarodowego Konkursu Baletowego w Nagoi, Japonia (1996), Medal Wójcikowskiego dla wybijającej się młodej indywidualności polskiego baletu (1996), Medal 200-lecia Polskiego Baletu przyznany przez Ministerstwo Kultury i Sztuki (1997), Medal Honorowy Fundacji Balet w Szczecinie (2011) oraz Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w Warszawie (2011).

Wicedyrektor ds. kształcenia ogólnego Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie Gabriel Mania jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zwyciężył w konkursie Marszałka Sejmu RP na najlepszą lekcję języka polskiego 2014 oraz Nauczyciel na Medal 2018 w konkursie „Polska Times” Warszawa – Śródmieście. Jest egzaminatorem maturalnym OKE.

Nowym dyrektorom Ogólnokształcących Szkół Baletowych w Poznaniu i Warszawie życzymy satysfakcji z pracy na rzecz rozwoju sztuki tańca.

Zdjęcie

Na zdjęciu: Dyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu Rafał Kasprzak. Fot. Archiwum Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu

Zdjęcie

Na zdjęciu: Wicedyrektor ds. Kształcenia Ogólnego Gabriel Mania, Dyrektor Faustyna Gałązka, Wicedyrektor ds. kształcenia artystycznego Dominika Krysztoforska. Archiwum Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close