Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 16-18 oraz 20 lutego, w ramach cyklu wykładów performatywnych DIS_Lecture, prowadzonych przez artystów i artystki z trudnościami w uczeniu się, działających w Nowym Sadzie, Warszawie i Hamburgu, odbędą się webinary na platformie Zoom z Daliborem Šandorem, Nataliją Vladisavljević, Dennisem Seidelem, Mają Kowalczyk i Aleksandrą Skotarek. Artyści i artystki opowiedzą o praktykach, wypracowywanych w obszarze sztuk performatywnych przez osoby z trudnościami w uczeniu się. Format wydarzeń zostanie dostosowany do potrzeb prowadzących, którzy zmierzą się z koncepcją wykładu performatywnego w kontekście ableizmu. 

 

Wykładowcy i wykładowczynie podejmują refleksję nad tańcem, niepełnosprawnością, politycznością tekstu i ciała oraz stanami wykluczenia, izolacji i sprzeciwu. Wspólnie z wieloletnimi współpracowni(cz)kami wkroczą w obszar, z którego historycznie ich wykluczano – teorii i dyskursu o tańcu i performansie.

 

Cykl wykładów DIS_Lecture powstał z inicjatywy Sašy Asenticia jako przystępna formuła krytycznej refleksji i solidarności w tańcu. Celem programu jest stworzenie warunków dla artystów i artystek z niepełnosprawnościami, działających w obszarach tańca i performansu, do wspólnych spotkań i prezentacji swoich prac.

 

Program:

 

16 lutego 2021

 

DIS_LECTURE: On Work in Pitch Dark

Natalija Vladisavljević

Wykład w języku serbskim, z tłumaczeniem symultanicznym na j. niemiecki i angielski oraz niemiecki migowy, z napisami w j. angielskim.

Czas trwania: 35 minut

 

DIS_LECTURE: On Body-to-Body with Marilyn

Maja Kowalczyk, Aleksandra Skotarek

Wykład w języku polskim, z tłumaczeniem symultanicznym na j. niemiecki i angielski oraz niemiecki migowy, z napisami w j. niemieckim i angielskim.

Czas trwania: 60 minut

 

Pełen program wykładów DIS-Lecture #1 oraz rejestracja na stronie:

https://sophiensaele.com/en/stueck/sasa-asentic-collaborators-dis-lecture-1

 

17 lutego 2021

DIS_LECTURE: On Escape to the Model Planet

Dennis Seidel

Wykład w języku niemieckim, z tłumaczeniem symultanicznym na j. angielski, z napisami oraz audiodeskrypcją w j. niemieckim.

Czas trwania: 40 minut

 

DIS_LECTURE: On Something Very Special

Dalibor Šandor

Wykład w języku angielskim, z tłumaczeniem symultanicznym na j. niemiecki i serbski, Easy Language (tekst łatwy), z napisami oraz audiodeskrypcją w j. angielskim

Czas trwania: ok. 40 minut

 

Pełny program wykładów DIS-Lecture #2 oraz rejestracja na stronie:

https://sophiensaele.com/en/stueck/sasa-asentic-collaborators-dis-lecture-2

 

Informacje dostępowe

Warsztaty odbędą się w formie webinaru na platformie wideokonferencyjnej ZOOM. Przed dołączeniem do wydarzenia, należy zaktualizować platformę do najnowszej wersji, zgodnie z instrukcją przygotowaną dla uczestników i uczestniczek warsztatów. Poszczególne wykłady performatywne będą dostępne w wersjach językowych/tłumaczeniach/z napisami zgodnie z powyższymi opisami. Wykłady poprzedzi krótkie wprowadzenie techniczne. Program każdego z wieczorów podzielony jest na dwie części, z 10-minutową przerwą pomiędzy wykładami. Po każdym z wykładów przewidziano sesję pytań i odpowiedzi w formie czatu.

 

Więcej informacji dotyczących dostępu do wydarzeń udziela Gina Jeske (jeske@sophiensaele.com, tel. +49 30 27 89 00 35).

 

 

Współpraca artystyczna: Alexandre Achour, Milena Minja Bogavac, Marcel Bugiel, Dunja Crnjanski, Frosina Dimovska, Filomena Krause, Olivera Kovačević Crnjanski, Justyna Lipko-Konieczna, Justyna Wielgus

Koncepcja, dyrekcja artystyczna: Saša Asentić

Kierownictwo produkcyjne: Hannah Marquardt

Wykłady DIS-Lecture realizowane są w ramach projektu DIS – is not, we współpracy z Sophiensaele (Berlin) oraz przy wsparciu Departamentu Kultury i Spraw Europejskich Senatu Berlina.

 

Instagram: @tanzerei.berlin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close