Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że wybrane zostały projekty w ramach choreograficznego programu produkcyjnego Nowego Teatru w Warszawie i Art Stations Foundation/ programu Stary Browar Nowy Taniec.

 

27 listopada 2017 roku komisja w składzie: Joanna Leśnierowska – przewodnicząca, Karolina Ochab, Katarzyna Tórz, Piotr Gruszczyński i Wojciech Ziemilski spośród trzydziestu siedmiu nadesłanych zgłoszeń wybrała do realizacji trzy – Anny Nowickiej, Pawła Sakowicza oraz Agaty Siniarskiej. Organizatorzy dziękuję za wszystkie przesłane projekty i zapraszają na premiery w sezonie 2018/2019.

 

***

 

Nowy choreograficzny program produkcyjny, realizowany wspólnie przez Nowy Teatr i poznańską Art Stations Foundation, zadedykowany jest:

 

– poszerzaniu pola przenoszącemu choreografię z dosłownych i metaforycznych peryferii w samo centrum

– poszerzaniu pola pozwalającemu celebrować naturalną dlań płynną przestrzeń „pomiędzy”

– poszerzaniu pola jej widzenia (bo choć wreszcie u nas dostrzeżona, już zdaje się domagać „odwidzenia”) 

I wreszcie – poszerzaniu pola walki o jej artystyczną autonomię.

 

Towarzyszące wszystkim działaniom Nowego motto IDŹ. PATRZ. MYŚL. wydaje się być w tym kontekście interesującym punktem wyjścia dla choreograficznych partytur.  

 

Logo Nowy Teatr (miniaturka) Logo ASF (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close