Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 4-5 marca 2017 (godz. 10.00, 11.15 i 16.00) Nowy Teatr w Warszawie (ul. Madalińskiego 10/16) zaprasza do udziału w instalacji performatywnej dla najmłodszych dzieci (0,5-2 lata) i ich opiekunów. MaMoMi to sensualna przestrzeń wyreżyserowana przez Izabelę Chlewińską, w której wszystko podlega prawom surrealistycznego świata. 

MaMoMi działa na wszystkie zmysły dziecka. Wykorzystuje naturalną potrzebę zabawy i ciekawość dzieci. Poprzez ruch, obserwację, elementy wizualne i dźwięk wpływa na rozwój zdolności społecznych, poznawczych i percepcyjnych. Dziecko może aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu lub tylko je obserwować.

Wiszące kule, latające ryby, sensoryczne rękawy i zgniecione planety będzie można przesuwać, ściągać na ziemię, podrzucać i bawić się nimi, aby stawały się tym, czym chcemy. Dźwięk w przestrzeni będzie odzwierciedlać harmonię kosmosu. Przewodnikiem po tym fantastycznym świecie będą wyobraźnia i głos, który mówi kilkoma językami. Podczas spektakli dwie performerki zbadają przestrzeń i wzajemne relacje za pomocą ruchu i choreografii. Ich zabawa z ciałem, jego ciężarem, długością i szerokością to początek wspólnego działania z dziećmi i ich opiekunami. Światło, subtelne wizualizacje i zapach wprowadzą was w stan relaksu ciała i umysłu.

MaMoMi to przestrzeń, w której można odpocząć, umocnić kontakt z dzieckiem, spędzić z nim dobry czas, a później przenieść to doświadczenie do domu. 

Reżyseria: Izabela Chlewińska
Wykonanie: Izabela Chlewińska, Katarzyna Sitarz
Muzyka: Joanna Halszka Sokołowska
Scenografia: Tomasz Bergmann

Jak to działa?

 

Od organizatorów:

Przyjdź minimum 15 minut przed rozpoczęciem, zdejmij płaszcz i buty przed wejściem. Zalecamy wygodne ubranie, w którym będziesz się czuć swobodnie.  Czas trwania to 30 minut, odliczany od wejścia ostatniego widza. Wewnątrz instalacji swobodnie zmieniaj miejsca pobytu i sposoby uczestnictwa. Możesz siedzieć, leżeć, dołączyć do działania, bawić się, dotykać, obserwować, spać, płakać, głośno wykrzykiwać, cieszyć się, śpiewać…

Po 30 minutach performerzy wychodzą z przestrzeni, a widzowie decydują o wyjściu, bądź pozostaniu w środku (maks. 15 minut). 

 

 

Kolejne terminy:

6-7 marca godz. 10.00, 11.15

17 marca godz. 10.00, 11.15

18-19 marca godz. 10..0, 11.15, 16.00

Dla dzieci w wieku 0,5 – 2 lata.
Bilety: 20 zł

Bilety można nabyć w kasie teatru oraz serwisie e-bilet.pl.

 

Izabela Chlewińska – tancerka i choreografka.  Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Autorka spektakli:  You have your voice, Tralfamadoria, Ophelia is not dead, DP1 (Dehumanized Project Nr 1) , prezentowanych m.in  w Niemczech, Meksyku, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Od roku 2008 współpracuje z teatrami  m.in. w Łodzi, Warszawie, Jeleniej Górze.  Jest członkinią i współzałożycielką Centrum w Ruchu – kolektywu niezależnych choreografów eksperymentalnych.   

Logo Nowy Teatr (miniaturka)   Szum logo (miniaturka)

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close