Wersja do druku

Udostępnij

Generation After to przegląd teatralno-taneczny intensywna prezentacja najnowszych zjawisk na polskiej scenie teatru i tańca, nowa artystyczna szkoła myślenia, na którą w dniach 23-25 lutego 2017 zaprasza Nowy Teatr wraz z Instytutem Adama Mickiewicza i warszawskimi instytucjami partnerskimi.  W repertuarze dodatkowe prezentacje, na które dostępne są bilety i karnety:  w czwartek 22 lutego – Mothers of Steel Agaty Siniarskiej i Mădăliny Dan  (godz. 18.30) oraz   Offering What We Don’t Have to Those Who Don’t Want It Ani Nowak(godz. 20.00), a także w sobotę 25 lutego – TOTAL Pawła Sakowicza (godz. 12.00) noish~ [zamęt z umiarem] Marii Zimpel  (godz. 19.30).
 

POLECAMY!

 

O spektaklach:

Mădălina Dan, Agata Siniarska:  Mothers of Steel

Ania Nowak: Offering What We Don’t Have to Those Who Don’t Want It

Paweł Sakowicz: TOTAL

Maria Zimpel: noish~[zamęt z umiarem]

 

Karnet na powyższe tytuły w cenie 90 zł
Informacja/rezerwacja o spektaklach w Nowym Teatrze: bow@nowyteatr.org, tel. 22 379 33 33

 

***

 Od organizatorów:

 

Polska scena przechodzi kolejną pokoleniową zmianę warty. Pojawiają się na niej nie tylko młodzi artyści, którzy radykalnie zmieniają sposoby budowania wypowiedzi artystycznej. Rośnie scena tańca, wzbudza to potrzebę przedyskutowania i redefinicji medium, jakim jest teatr. Generation After pojawiło się w momencie rozczarowania neoliberalnymi i liberalnymi mirażami, w czasie głębokiego kryzysu demokracji i zaufania do struktur politycznych, społecznych i ekonomicznych. To czas afterparty po nieudanej nocy, na ciężkim kacu. Sztuka staje się dziedziną poszukiwania alternatywnych rozwiązań. Wobec chwilowego wyczerpania się potencjału krytycznego sztuki, w epoce postprawdy, szczególnego znaczenia nabierają silnie spersonalizowane wypowiedzi młodych artystów.

 

W ramach wydarzenia organizatorzy pokażą najnowsze spektakle takich twórców, jak: Michał Borczuch, Mădălina Dan, Katarzyna Kalwat, Anna Karasińska, Ramona Nagabczyńska, Ania Nowak, Magdalena Ptasznik, Paweł Sakowicz, Agata Siniarska, Anna Smolar, Maria Stokłosa, Karol Tymiński, Wojtek Ziemilski, Maria Zimpel, Marta Ziółek.

 

W Generation After udział potwierdzili przedstawicie festiwali i instytucji teatru i tańca z Europy, Azji i Ameryki, m.in.: Théâtre de Liège, Onassis Cultural Center, Center for New Performance w Calarts, Théâtre de l’Odéon, Hebbel um Uffer, Under The Radar NYC, Ruhrtriennale, Emilia Romagna Teatro, SIFA Singapore International Festival of Arts, Festival Transamériques, Festival d’Automne à Paris oraz kuratorzy niezależni.

 

Kuratorzy programu teatralnego:
Karolina Ochab, Piotr Gruszczyński

 

Kurator programu tańca:
Mateusz Szymanówka

 

Współpraca:
Nathalie Vimeux

 

Organizator:
Nowy Teatr

 

Współorganizator: Instytut Adama Mickiewicza

Partnerzy: Instytut Muzyki i Tańca, Komuna// Warszawa, Teatru Studio, Teatr Żydowski, TR Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close