Wersja do druku

Udostępnij

1 lipca o godz. 17.00 wykład Joanny Leśnierowskiej w Nowym Teatrze w Warszawie rozpoczynie drugi cykl Poszerzanie pola. To program choreograficzny przygotowywany we współpracy z Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. W jego ramach w kończącym się właśnie sezonie powstały cztery spektakle, które w lipcu będą grane na żywo w Nowym Teatrze:

 

 

 

Bezpłatne wejściówki do odbioru na pół godziny przed wydarzeniem w kasie Teatru.

 

„Punktem wyjścia dla choreograficznego programu produkcyjnego Poszerzanie pola jest pragnienie nakreślenia mapy różnorodnych praktyk i twórczych strategii współczesnej polskiej choreografii i przeniesienia jej z dosłownych i metaforycznych peryferii w samo centrum uwagi – prosto do teatru, który zresztą od blisko dekady domaga się głośno obecności (i umiejętności) choreografów – no właśnie, ale czy także obecności samej choreografii?

 

W tym niezwykłym i niezwykle trudnym sezonie 2020/2021, gdy niemożliwym stało się wspólne tańczenie i tańca oglądanie, wciąż możliwą okazała się właśnie tak rozumiana CHOREOGRAFIA nieustannie i odważnie zaangażowana w twórczą konfrontację z naturalizowanymi i/lub narzucanymi nam sposobami postrzegania i doświadczania ciała i świata.

 

Z radością przedstawiamy Państwu cztery spektakle, które dzięki współpracy Nowego Teatru, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Teatru Żeromskiego w Kielcach powstały w ramach naznaczonej pandemią, ale wciąż intensywnej II edycji naszego programu. W walce o widzialność i autonomię choreograficznej sztuki towarzyszy nam motto wszystkich działań Nowego Teatru IDŹ. PATRZ. MYŚL stanowiące ciekawy punkt wyjścia dla choreograficznych partytur.”

z tekstu kuratorskiego Joanny Leśnierowskiej

 

Joanna Leśnierowska – kuratorka i dramaturżka tańca. Jako jedna z pierwszych w Polsce publikowała o współczesnym tańcu i choreografii, także poza Polską. W latach 2004-2020, w ramach fundacji Art Stations, stworzyła i prowadziła pierwszy w Polsce program rozwoju choreografii Stary Browar Nowy Taniec. W jego ramach prezentowała najciekawsze zjawiska współczesnej choreografii jednocześnie nieprzerwanie wspierając rozwój polskich artystów tańca. Od 2019 roku kuratoruje także program choreograficznej refleksji Acziun w szwajcarskim Muzeum Susch. Równolegle do swej pracy kuratorskiej, Joanna nieprzerwanie rozwija niezależną praktykę jako choreografka i dramaturżka oraz reżyser światła w projektach własnych oraz innych artystów.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close