Wersja do druku

Udostępnij

KULTURsekretariat NRW (Nadrenii-Westfalii) ogłasza nabór na rezydencje twórcze dla artystów z dziedziny tańca, choreografii i performansu, którzy chcą przeprowadzić tematyczny projekt badawczy (research), neutralny pod względem produkcji. Czas rezydencji – 6 do 12 tygodni.

Temat Tanzrecherche NRW # 9 (Dance research NRW # 9)w Essen zainspirowany przez mottem Underground (Podziemie). Skupia się na badaniu obecności tego, co niewidoczne i ukryte tuż pod powierzchnią miasta, które znane jest przede wszystkim z przemysłu i górnictwa. Tak naprawdę, jego historia jest pełna doniesień o znaczących wydarzeniach sięgających średniowiecza. Co skrywa się więc pod starymi krętymi wieżami i opuszczonymi hałdami węgla?

Tematem Tanzrecherche NRW # 10(Dance research NRW # 10) Jest natomiast Dance_Added_Value_Creation (Taniec_wartość dodana_ tworzenia). Punkt startowy dla badań stanowi dawna piekarnia w Düsseldorfie, gdzie Hans Peter Zimmer Foundation obecnie wspiera projekty, które stawiają czoło humanistycznej i etycznej odpowiedzialności sztuki. Od 1 do 4 artystów może tu oraz w Tanzhaus NRW realizować międzygatunkowy projekt badawczy (research project), który skupia się na ludziach zależnych od gospodarczych i ekonomicznych nakazów.

Okres rezydencji w Düsseldorfie i Essen: pomiędzy wrześniem i listopadem 2012. Rezultaty badań zostaną zaprezentowane podczas oficjalnego pokazu (wydarzenia).

Komisja jurorska: Roman Arndt, Robert Steijn, Melanie Suchy.J urorzy podejmą swoją decyzję przed końcem maja 2012.

Zgłoszenia zawierające opis projektu badawczego, referencje oraz CV powinny wpłynąć za pośrednictwem formularza online do 15 kwietnia 2012.

Rejestracja online: http://www.nrw-kultur.de/portal_en/

Więcej informacji:

http://www.nrw-kultur.de/en/projects/projects/dance-research-nrw/announcement.html

http://www.nrw-kultur.de/?id=1801

oraz w zakładce PRACA.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close