Wersja do druku

Udostępnij

Nakładem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie ukazała się publikacja Jadwigi Majewskiej o tańcu współczesnym w Polsce. The Body Revolving The Stage. New Dance in New Poland została wydana w ramach anglojęzycznej serii Instytutu popularyzującej za granicą polską sztukę performatywną. W przekrojowej książce – swoją formą przypominającej brulion na notatki – omówione zostały wybrane zespoły reprezentujące polski taniec współczesny, poczynając od Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu i Śląskiego Teatru Tańca aż po Grupę Artystyczną Koncentrat i Towarzystwo Prze-Twórcze z Warszawy oraz nieistniejące już towarzystwo gimnastyczne z Poznania. Osobny podrozdział autorka poświęciła postaci Mikołaja Mikołajczyka, a kolejny – wybranym artystom niezależnym, realizującym spektakle solowe (m.in. w ramach programu Solo Projekt w Poznaniu). Książkę zamyka omówienie życia festiwalowego i zmian zapoczątkowanych w roku 2010 (Polska Platforma Tańca, Otwarte Forum Środowisk Sztuki Tańca oraz powołanie Instytutu i Tańca). Aneks zawiera bazę kontaktową.

Publikacja jest do nabycia w księgarni Instytutu Teatralnego „Prospero”. Dystrybuowana będzie również wśród wybranych organizacji zajmujących się tańcem i sztuką oraz instytutów kultury za granicą.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close