Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś o godz. 20.00 na kanale YouTube B’cause Dance Company odbędzie się premiera kolejnego odcinka z serii rozmów O tańcu, sztuce i jak sobie z tym radzić, które prowadzi Bartek Woszczyński. Gościem siódmego spotkania będzie Takako Matsuda – tancerka, pedgagożka i choreografka, która urodziła się w Japonii, studiowała w Stanach Zjednoczonych, pracowała m.in. we Francji i Finlandii, a od 10 lat na stałe mieszka w Polsce. Rozmowa odbędzie w języku angielskim, z polskimi napisami.

Spotkanie dotyczyć będzie następującch zagadnień: W którym państwie tancerze mają najlepsze warunki pracy? Jak bardzo różni się edukacja taneczna w zależności od szkoły i lokalizacji? Jaka jest różnica w pozycji tańca w społeczeństwie w różnych krajach świata? Czego Polska może nauczyć się od innych państw, a czego inne państwa mogą nauczyć się od Polski?

Projekt realizowany jest ze wsparciem medialnym naszego portalu.

 

Premierowe spotkanie będzie dostępne pod linkiem: https://youtu.be/9S46bni1iVQ

 

O tańcu, sztuce i jak sobie z tym radzić to seria rozmów o tańcu z artystami oraz ludźmi kultury, prowadzonych przez Bartka Woszczyńskiego. Cykl tych wirtualnych spotkań jest inicjatywą zespołu artysty, B’cause Dance Company, a poruszane są w nim tematy dotyczące funkcji tańca w społeczeństwie, inspiracji, roli światła i muzyki w tworzeniu spektakli tanecznych, sztuki interpretacji tańca i wiele innych. Celem przedsięwzięcia jest edukacja taneczna i artystyczna odbiorców kultury, a także proponowanie nowych perspektyw patrzenia na taniec doświadczonym twórcom. 

 

Dotychczasowymi gośćmi spotkań byli już dr hab. Tomasz Nowak, Karolina Kroczak, Artur Wytrykus i Patryk Dariusz Gacki:

  

Odcinek 1 – dr hab. Tomasz Nowak – Rozmowy o istocie tańca i jego obecnej roli w społeczeństwie: https://youtu.be/TDawppsEczQ

 

Odcinek  2 – Karolina Kroczak – Rozmowy o improwizacji i jej roli w tańcu współczesnym: https://youtu.be/PnNVeSnbBRc

 

Odcinek 3 – Artur Wytrykus – Rozmowy o o świetle, reżyserii światła i jego roli w spektaklach tanecznych: https://www.youtube.com/watch?v=DY0Hwyn4QOs

 

Odcinek 4 – Patryck Dariusz Gacki – Rozmowy o dramaturgii w spektaklach tanecznych: https://www.youtube.com/watch?v=94XckjONbJk

 

Odcinek 5 – Krystian Przybysz – Rozmowy oo ciele tancerza z perspektywy fizjoterapeuty:

https://www.youtube.com/watch?v=BA5M3iHCQ08&feature=youtu.be

 

Odcinek 6 – Włodzimierz Kaczkowski – Rozmowy o funkcjonowaniu polskiego tańca na arenie międzynarodowej:

https://youtu.be/RVJiOk61pKk

 

Więcej informacji:

www.bcausedancecompany.com

www.facebook.com/bcausedancecompany

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close