Wersja do druku

Udostępnij

O tańcu, sztuce i jak sobie z tym radzić to seria rozmów o tańcu z artystami oraz ludźmi kultury, prowadzonych przez Bartka Woszczyńskiego. Cykl tych wirtualnych spotkań jest inicjatywą zespołu artysty, B’cause Dance Company, a poruszane są w nim tematy dotyczące funkcji tańca w społeczeństwie, inspiracji, roli światła i muzyki w tworzeniu spektakli tanecznych, sztuki interpretacji tańca i wiele innych. Celem przedsięwzięcia jest edukacja taneczna i artystyczna odbiorców kultury, a także proponowanie nowych perspektyw patrzenia na taniec doświadczonym twórcom. Podczas spotkań będą  poruszane tematy, które mogą być interesujące dla szerokiego grona odbiorców, umożliwiając im poznanie tańca współczesnego i jego procesu twórczego „od kuchni”.

 

Rozmowy udostępniane są w każdą środę o godz. 20:00 na kanale YouTube – B’cause Dance Company: https://www.youtube.com/channel/UCwbepcfXEfPfEG_3-P5ITKw

 

 

Dotychczas przeprowadzono dwie rozmowy:

 

Odcinek 1 – dr hab. Tomasz Nowak – Rozmowy o istocie tańca i jego obecnej roli w społeczeństwie: https://youtu.be/TDawppsEczQ

 

 

Odcinek  2 – Karolina Kroczak – Rozmowy o improwizacji i jej roli w tańcu współczesnym: https://youtu.be/PnNVeSnbBRc

 

Podczas najbliższego, trzeciego spotkania, które odbędzie się 13 maja o godz.20.00, Bartek Woszczyński będzie rozmawiał z Arturem Wytrykusem o świetle, reżyserii światła i jego roli w spektaklach tanecznych. Projekt realizowany jest ze wsparciem medialnym naszego portalu.

 

 

 

Więcej informacji:

www.bcausedancecompany.com

www.facebook.com/bcausedancecompany

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close