Od 10 do 13 lutego 2022 roku Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM zapraszają na pierwszą w tym roku odsłonę Kina Tańca Online, zatytułowaną Światy równoległe.

Wersja do druku

Udostępnij

W lutym Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM powracają z programem Kina Tańca Online. Wraz z Centralną Sceną Tańca przygotowały aż dwa programy filmowe, które udostępnią kolejno w dniach 10–13 lutego. Każdy z nich będzie dostępny przez trzy dni do obejrzenia on-line przez link na Facebooku Mazowieckiego Instytutu Kultury.

W 2022 roku cały program Kina Tańca Online, pod wspólnym hasłem Inne światy, będzie eksplorował obszary kolizji i współistnienia nieprzystawalnych rzeczywistości. W pierwszej odsłonie, zatytułowanej Światy równoległe, widzowie przyjrzą się dwoistości krajobrazu zmienionego przez obecność człowieka: zderzeniu świata natury i rozwoju cywilizacyjnego; jednostkowych i uniwersalnych wartości. Każdy z sześciu filmów, które znalazły się w tej selekcji, prezentuje odmienną perspektywę, tym samym otwierając przestrzeń do dialogu i refleksji. Organizatorzy zapraszają również do obejrzenia wideozapowiedzi przygotowanych przez twórców, w których opowiedzieli oni o swoich filmach.

Program:

  1. Fauteuil lit, reż. Maksym Kotskyi, Ukraina 2021;
  2. Human Habitat, reż. Flavia Devonas Hoffmann, Norwegia 2020;
  3. You Wanted Rivers, reż. Magdalena Zielińska, Polska–Jordania 2020;
  4. Downriver, reż. Andrea Boll, Szwajcaria 2020;
  5. Fibonacci, reż. Tomáš Hubáček, Czechy 2020;
  6. Herbarium, reż. Iwona Pasińska, Polska 2021.

Jak obejrzeć program?

Program będzie można obejrzeć bezpłatnie – bez konieczności posiadania biletu i logowania. By obejrzeć filmy, wystarczy mieć dostęp do Internetu i link.

Link do albumu Kino Tańca Online vol. 1 z filmami i krótkim wideowprowadzeniem zostanie opublikowany w wydarzeniu na Facebooku MIK w czwartek, 10 lutego 2022 roku, o godz. 19.00 i będzie dostępny aż do niedzieli, 13 lutego 2022 roku.

Trailery:

Downriver: link
Fibonacci: link
Human Habitat: link

Link do programu: link

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury; Centralna Scena Tańca
Kurator: Regina Lissowska-Postaremczak
Współorganizator: Fundacja Artystyczna PERFORM

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close