Festiwal Rozdroże od lat prezentuje wartościowe dzieła z pogranicza tańca współczesnego, teatru i sztuk wizualnych. Podczas 25. edycji zobaczymy spektakle artystów działających w Szwajcarii, Francji i Polsce: Compagnie Philippe Saire z Lozanny, Carolyn Carlson Company z Paryża i Carolyn Carlson (oba w zapisie wideo) oraz Michała Adama Górala.

Wersja do druku

Udostępnij

Compagnie Philippe Saire z Lozanny zaprezentuje spektakl/taneczno-wizualną instalację Vacuum według pomysłu i w choreografii Philippe’a Saire’a. Wydobywane z ciemności niezwykłe obrazy pokażą ruch dwóch mężczyzn, których ciała zdają się lewitować w przestrzeni. Festiwal odkryje też dla polskiej publiczności twórczość legendarnej amerykańskiej tancerki i choreografki Carolyn Carlson. Pokaz filmu Blue Lady (revisited) André S. Labarthe’a o jej słynnym solo The Blue Lady z 1983 roku oraz zapisu jej najnowszej choreografii The Tree dla Carolyn Carlson Company w Paryżu pozwolą polskim widzom poznać sztukę wybitnej twórczyni, która już kończy swoją karierę.

Nieznana w Polsce twórczość cenionych artystów z zagranicy skonfrontowana zostanie z nową pracą twórcy działającego w Warszawie – podczas festiwalu będzie miał prapremierę spektakl Michała Adama Górala, tancerza i choreografa, zrealizowany w ramach jego rezydencji w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Blush porusza tematy autentyczności w relacjach międzyludzkich, potrzeby przynależności do grup oraz wstydu.

Prezentowane na festiwalu prace ukazują przenikanie światów: wnętrza człowieka, iluzji, realności i uniwersum.


25. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych Rozdroże 2021 „Na styku światów”. Spektakle artystów z Lozanny, Paryża i Warszawy

Program

21 i 22 września, godz. 18.00
Sala im. W. Krukowskiego w budynku Laboratorium obok Zamku Ujazdowskiego

Compagnie Philippe Saire, Vacuum (premiera polska)

Po obu prezentacjach pokazane zostaną zapisy wideo fragmentów pozostałych prac z cyklu Dispositifs oraz odbędą się spotkania artystów z widzami.

24 września, godz. 18.00
Kino Lab

Carolyn Carlson Company, The Tree (projekcja wideo z premiery spektaklu)
Blue Lady (revisited), reż. André S. Labarthe

Na projekcje filmów wstęp wolny

28 i 29 września, godz. 19.00
Sala im. W. Krukowskiego w budynku Laboratorium obok Zamku Ujazdowskiego

Michał Adam Góral, Blush (prapremiera)

Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Jazdów 2, 00-467 Warszawa

Więcej informacji: u-jazdowski.pl

Organizator: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Partnerzy medialni: „Aktivist”, Dwójka, TVP Kultura, e-teatr.pl, Dziennik Teatralny,  GoOut, „Taniec”, taniecPOLSKA.pl, TVP 3

Carolyn Carlson Company "The Tree", fot. Frédéric lovino

Michał Adam Góral "Blush", fot. Karolina Gmurczyk

Michał Adam Góral "Blush", fot. Karolina Gmurczyk

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close