China-CEEC Dance Culture Union, do której od niedawna należy Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, zaprasza do udziału online w konkursie baletowym 8th Beijing International Ballet Invitational for Dance Schools. Zmagania uczestników można oglądać od 3 do 5 grudnia.

Wersja do druku

Udostępnij

8. Pekiński Międzynarodowy Zamknięty Konkurs dla Szkół Baletowych 2021 (The 8th Beijing International Ballet Invitational for Dance Schools 2021) to międzynarodowy konkurs wspierany przez Ministerstwo Kultury i Turystyki Republiki Chińskiej oraz Pekińską Miejską Komisję Edukacji. Jego celem jest promocja światowej wymiany i rozwoju edukacji baletowej i treningu baletowego.

Konkurs podzielony jest na dwie części – eliminacje i finał.

Eliminacje przeprowadzono na podstawie nagrań wideo.
Finał odbędzie się przez wideotransmisję na żywo.

O werdykcie zadecyduje Jury złożone z międzynarodowych ekspertów. Będą to:

– Kevin O’Hare, Dyrektor The Royal Ballet w Wielkiej Brytanii,
– Nina Ananiashvili, Dyrektorka Narodowego Baletu Gruzji (State Ballet of Georgia),
– Nobuhiro Terada, Przewodniczący Międzynarodowego Konkursu Baletowego w Kijowie Grand Prix (International Ballet Competition of Kiev Grand Prix) na Ukrainie,
– Vladimir Malakhov, światowa gwiazda baletu, były dyrektor Narodowego Baletu w Berlinie (State Ballet Berlin),
– Laurent Hilaire, pierwszy tancerz Opery Paryskiej, Dyrektor artystyczny Narodowego Baletu im. Stanisławskiego w Moskwie (Moscow Stanislavsky State Ballet), wyróżniony Francuską Legią Honorową,
– Feng Ying, Dyrektorka Centralnego Baletu Chińskiego (Central Ballet of China),
– Zou Zhirui, Sekretarz wykonawcza Pekińskiego Międzynarodowego Zamkniętego Konkursu dla Szkół Baletowych (Beijing International Ballet Invitational for Dance Schools), profesor Pekińskiej Akademii Tańca (Beijing Dance Academy).

Nagroda główna, „Prix de BDA”, wynosi równowartość 5 tys. dolarów.

Nagrody w poszczególnych kategoriach wynoszą odpowiednio:

– za I miejsce: 3 tys. dolarów (1 w kategorii męskiej i 1 w kategorii żeńskiej),
– za II miejsce: 2 tys. dolarów (1 w kategorii męskiej i 1 w kategorii żeńskiej),
– za III miejsce: 1 tys. dolarów (1 w kategorii męskiej i 1 w kategorii żeńskiej).

Nagroda Specjalna Jury dla uczestnika z Chin wynosi 2 tys. dolarów.

W konkursie biorą udział tancerze z Chin, i tych jest najwięcej, oraz ze świata, między innymi z Węgier, Ukrainy, Austrii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Brazylii, Rosji, Korei, Kazachstanu.

Podzieleni są na trzy grupy wiekowe:

– Grupa A: 18-21 lat
– Grupa B: 15-17 lat
– Grupa C: 13-15 lat.

Harmonogram transmisji wraz z kodami QR do odpowiednich platform, na których prezentowane będą konkursowe zmagania: https://www.balletbda.com/en/?c=content&a=list&catid=197.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close