Od 3 do 6 marca 2022 roku Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna Perform zapraszają na drugą w tym roku odsłonę Kina Tańca On-line, w ramach 3. edycji Centralnej Sceny Tańca. Tym razem, pod wspólnym hasłem Światy ukryte, widzowie będą mieli możliwość się przyjrzeć różnorodnym reprezentacjom nadprzyrodzonej rzeczywistości.

Wersja do druku

Udostępnij

W 2022 roku cały program Kina Tańca On-line, pod wspólnym hasłem Inne światy, będzie eksplorował obszary kolizji i współistnienia nieprzystawalnych rzeczywistości. Program drugiej odsłony tegorocznej edycji Kina Tańca On-line oscyluje na pograniczu tradycji, wierzeń i mitów oraz transcendentalnych relacji człowieka z naturą. Taniec i muzyka, obraz i rytm w medium filmowym umożliwiają metaforyczną i emocjonalną narrację oraz pozwalają wyrazić zjawiska, których nie można zamknąć w słowach. Oprócz prezentacji samych filmów będzie można poznać ich twórców, którzy zgodzili się opowiedzieć o swojej pracy w krótkich wideozapowiedziach.

Program:

Anul Nou, reż. Corina Andrian, Rumunia 2021;
Bhairava, reż. Marlene Millar, Kanada 2018;
Wake, reż. Katie Beard, Naomi Turner, Wielka Brytania 2020;
Ecce, reż. Fu Le, Francja 2021;
Spectre, reż. Sebastien de Buyl, Belgia 2020;
Jilava, reż. John T. Williams, USA 2016.

Jak obejrzeć program?

Program będzie można obejrzeć bezpłatnie – bez konieczności posiadania biletu i logowania. By obejrzeć filmy, wystarczy mieć dostęp do Internetu i link. Link do albumu Kino Tańca On-line vol. 2 z filmami i krótkim wideowprowadzeniem zostanie opublikowany w wydarzeniu na Facebooku MIK w czwartek, 3 marca 2022 o godz. 19.00 i będzie dostępny aż do niedzieli, 6 marca 2022.

Trailery:

Bhairavahttps://vimeo.com/303736879
Wakehttps://vimeo.com/443385831
Eccehttps://www.youtube.com/watch?v=xMYyedVUz0Y
Jilavahttps://vimeo.com/194882120

Link do programu: https://kinotanca.dropmark.com/1148253link

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury; Centralna Scena Tańca
Kurator: Regina Lissowska-Postaremczak
Współorganizator: Fundacja Artystyczna Perform

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close