Wersja do druku

Udostępnij

Od 18 do 21 lutego Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM, w ramach programu Centralna Scena Tańca w Warszawie, zapraszają na drugą w tym roku część Kina Tańca Online. Po pierwszej odsłonie, podejmującej temat izolacji, kuratorka Regina Lissowska-Postaremczak proponuje publiczności refleksję nad różnymi formami naszej cyfrowej (współ)obecności. 

 

Kino Tańca Online vol. 2: Połączenie to zderzenie wielu perspektyw postrzegania „życia w sieci” i podporządkowania międzyludzkich relacji cyfrowemu zapośredniczeniu. Od niemal dokumentalnych obrazów, przez krytyczny dystans, futurystyczne wizje, aż po poetyckie przetworzenie w filmowo-tanecznych obrazach, przyjrzymy się różnym formom naszej wirtualnej koegzystencji i komunikacji.

 

W programie drugiej w 2021 roku odsłonie Kina Tańca Online znalazły się filmy powstałe już w trakcie pandemii, ale także wcześniejsze prace, które zyskały nowe znaczenia w świetle powszechnych dziś doświadczeń fizycznego dystansu i przeniesienia społecznej aktywności do przestrzeni wirtualnej. Czy komunikacja na odległość zbliża nas do siebie, czy wyobcowuje z naszego otoczenia? Czy jest w stanie zastąpić fizyczny kontakt? Czy życie w technologicznym połączeniu to dla nas nowe możliwości autoekspresji, czy może przymus autokreacji? 

 

Jak zwykle, głos zabiorą też twórcy, którzy zgodzili się osobiście opowiedzieć o doświadczeniach towarzyszących powstawaniu ich filmów.

 

Program będzie można obejrzeć bezpłatnie – bez konieczności posiadania biletu i logowania. By obejrzeć filmy, wystarczy dostęp do Internetu i link.

 

Link do albumu Kino Tańca Online vol.2 z filmami i krótkim wideowprowadzeniem zostanie opublikowany w tym wydarzeniu: https://fb.me/e/1V00wyZYD w czwartek 18 lutego o godz. 19.00 i będzie dostępny aż do niedzieli 21 lutego

 

Dancing is an Old Friend, reż Marta Renzi


 

 

Touch, reż. Kyra Jean Green, Brittney Canda


 

Divided We Scroll, reż. Klaas Diersmann


 

Digital Afterlives, reż. Richard James Allen


 

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM

Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie edycja II

Kuratorka: Regina Lissowska-Postaremczak

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close