Wersja do druku

Udostępnij

Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM zapraszają na kolejną odsłonę Kina Tańca Online.

 

Wiosennej odsłonie programu towarzyszy hasło powrotu do natury podejmowane przez twórców zarówno w wymiarze symbolicznym – instynktownej i ponadczasowej więzi człowieka z przyrodą – jak i w kontekście współczesnej refleksji nad zmianami inicjowanymi w środowisku przez ludzką ingerencję.

 

W programie zaprezentowanych zostanie aż 11 filmów, w których dialog tańczącego ciała i krajobrazu odbywa się na równorzędnych prawach. Natura nie jest w nich jedynie tłem dla tańca, lecz wysuwa się na pierwszy plan, stając się tematem i partnerem w filmowanym ruchu.

 

W tej selekcji znalazły się krótkie metraże, które za pomocą filmowych środków włączają spektakularne krajobrazy w obręb choreografii, jak i takie, które dzięki innowacyjnym technikom ruchu i jego filmowania oferują całkowicie nowe spojrzenie na siły natury. Są tu również subtelne portrety, gdzie czułe oko kamery pozwala uchwycić odzwierciedlenie zmysłowych doświadczeń ciała w relacji z otoczeniem, oraz takie, w których te role zostają odwrócone.

 

Jak zwykle, organizatorzy oddają także głos samym twórcom, którzy zgodzili się osobiście opowiedzieć o intencjach i wyzwaniach, jakie towarzyszyły powstawaniu ich filmów.

 

Jak obejrzeć program?

 

Program będzie można obejrzeć bezpłatnie – bez konieczności posiadania biletu i logowania. By obejrzeć filmy wystarczy Wam dostęp do Internetu i link.

 

Link do albumu Kino Tańca Online vol.3 z filmami i krótkim wideo-wprowadzeniem zostanie opublikowany w tym wydarzeniu w czwartek 25 marca o godz. 19.00 i będzie dostępny aż do niedzieli 28 marca.

 

Kurator: Regina Lissowska-Postaremczak

Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie edycja II

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

 

Program:

 

Butte, reż. Marlene Millar, Philip Szporer

Leño, reż. Nathalie Larquet

Lucid Green, reż. Joseph Gebrael

Compering for Sunlight: Ash, reż. Dagmar Dachauer

Compering for Sunlight: Oak, reż. Dagmar Dachauer

Away from Here, reż. Katrina McPherson, Simon Fildes

Coire Ruadh, reż. Katrina McPherson, Simon Fildes

Uath Lochans, reż. Katrina McPherson, Simon Fildes

Toporzeł, reż. Iwona Pasińska

Green Dawn, reż. FuLE

Sarma (fragment), reż. Anastasiya Lonshakova

 

Green Dawn:

 

 

 

Lucid Green:

 

 

Butte:

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close