Wersja do druku

Udostępnij

29 kwietnia Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM wraz z kuratorką Reginą Lissowską-Postaremczak zapraszają na program Kina Tańca Online vol. 4 pt. Utopie/Dystopie. Znalazło się w nim siedem filmów: Spoons (reż. Jana Smokoňová), Tremble (reż. Jessica Wright i Morgann Runacre-Temple), Portrety beznadziejne, (reż. HERTZ HAUS – Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna, Anna Zglenicka), 4 ~ (reż. Rodrigo Rocha-Campos), We no longer wait for the barbarians (reż. Alain El Sakhawi), Outopia (reż. Helen Rollins), Cindarella Games (reż. Jessica Wright i Morgann Runacre-Temple).

 

Od organizatorów:

 

Krytyczna refleksja nad rzeczywistością, w której żyjemy, oraz bliższą i dalszą przyszłością zdaje się współcześnie coraz częściej nam towarzyszyć.

 

Dlatego podczas czwartej w tym roku odsłony programu pragniemy przyjrzeć się egzystencjalnym i społecznym zagadnieniom. Pod wspólnym hasłem Utopie/Dystopie zaprezentujemy różnorodne futurystyczne, fantastyczne, symboliczne, a także całkiem realne dziś wizje świata i społeczeństw. Eksperymentalne formy filmowe oraz taniec i szeroko pojęta fizyczna ekspresja po raz kolejny okazują się wspaniałym medium, które pozwala rozwijać niewerbalne i nielinearne narracje, ujmować doświadczenia i uczucia, które wymykają się słowom.

 

Dopełnieniem projekcji filmowych będą krótkie prezentacje wideo, w których sami twórcy zgodzili się opowiedzieć o inspiracjach i doświadczeniach towarzyszących powstawaniu ich filmów.

 

Jak obejrzeć program:

 

Program będzie można obejrzeć bezpłatnie – bez konieczności posiadania biletu i logowania. Link do albumu Kino Tańca Online vol.4 z filmami i krótkim wideo wprowadzeniem zostanie opublikowany w tym wydarzeniu w czwartek, 29 kwietnia o godz. 19.00 i będzie dostępny do niedzieli 2 maja.

 

 

Program Kino Tańca Online vol.4 Utopie/Dystopie

 

Spoons, reż. Jana Smokoňová

Tremble, reż. Jessica Wright i Morgann Runacre-Temple

Portrety beznadziejne, reż. HERTZ HAUS (Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna, Anna Zglenicka)

4 ~ , reż. Rodrigo Rocha-Campos

We no longer wait for the barbarians, reż. Alain El Sakhawi

Outopia, reż. Helen Rollins

Cindarella Games, reż. Jessica Wright i Morgann Runacre-Temple

 

Kurator: Regina Lissowska-Postaremczak

Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie edycja II

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

 

 

Spoons


 

Cindarella games

 

4 ~ 

 

We no longer wait for the barbarians

 

Portrety beznadziejne

 

Outopia

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close