Wersja do druku

Udostępnij

W lutym Fundacja Artystyczna PERFORM i Mazowiecki Instytut Kultury powracają z programem Kina Tańca Online w ramach programu Centralnej Sceny Tańca w Warszawie (edycja II). W ramach wydarzenia organizatorzy przygotowali programy filmowe, które udostępnione zostaną kolejno w dniach 11 oraz 18 lutego. Każdy z nich będzie będzie dostępny do obejrzenia od czwartku do niedzieli pośrednictwem linku w wydarzeniu na FB.

 

W pierwszej odsłonie Kina Tańca Online w 2021 roku z różnych perspektyw przyjrzymy się funkcjonowaniu w warunkach społecznego dystansu, już od niemal roku będącego naszą nową rzeczywistością. Przedstawiony zostanie wyselekcjonowany program filmów tańca powstałych w czasie pandemii COCID-19 i w odpowiedzi na nią, stanowiących najbardziej twórcze przetworzenie doświadczenia izolacji, które w 2020 roku stało się udziałem ludzi na całym świecie.

 

Jedną z globalnych konsekwencji „lockdownu” okazał się także intensywny wzrost twórczości i oglądalności wszelkiego rodzaju filmowych rejestracji tańca. Program Kino Tańca Online vol. 1: Izolacje jest więc także swoistym przeglądem twórczych strategii, jakie artyści tańca i filmu rozwinęli w 2020 roku w przezwyciężaniu produkcyjnych ograniczeń. Od filmowych autoportretów, poprzez rozmaite formy zdalnej kooperacji, po kreatywne rozwiązania instytucjonalne w inicjowaniu i organizacji współpracy artystycznej (czego wspaniałym przykładem był m.in. program taneczno-filmowych produkcji zrealizowany przez kanadyjski Festival Quartiers Danses). Jak zwykle głos zostanie oddany także samym twórcom, którzy zgodzili się osobiście opowiedzieć o motywacji i doświadczeniach, jakie towarzyszyły powstawaniu ich filmów.

 

 

Program będzie można obejrzeć bezpłatnie – bez konieczności posiadania biletu i logowania. By obejrzeć filmy, wystarczy dostęp do Internetu i link. Link do albumu Kino Tańca Online vol.1: https://kinotanca.dropmark.com/934144 Od czwartku wieczorem do niedzieli do końca dnia dostępne będą pod nim filmy i krótkie wprowadzenie wideo.

 

Lista filmów i linki do trailerów:

 

1. Virus, reż. Nauris Buksevic

https://fb.watch/3yhnl2_mit/

 

2. Can’t Kill Us All, reż. i chor. Botis Seva

https://vimeo.com/435696121

 

3. Earth Oddysey, Asaf Avidan, reż. Adi Halfin

 

4. 120 cm of Intimacy, reż. Urszula Bernat-Jałocha

https://vimeo.com/472975398

 

5. Threesome, reż. Nyco Piscopo

 

6. The Sheltered Adventures of Quarantinia, reż. i chor. Clare Schweitzer

 

Produkcje Festival Quartier Danses:

 

7. Smudge, reż. Pepper O’bomsawin, chor. Barbara Kaneratonni Diabo

https://www.youtube.com/watch?v=u3hwQ4RxQE8&feature=emb_logo

 

8. Jontae, reż. Siam Obregoń, chor. Kyana Lynne

https://www.youtube.com/watch?v=4ImBsW8Ubx8&feature=emb_logo

 

 

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM
Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie edycja II
Kurator: Regina Lissowska-Postaremczak

 

9. Hall of mirrors, reż. Do Phan Hoi, chor. Charles Brecard

https://www.youtube.com/watch?v=S1bN7-ZMshM&feature=emb_logo

 

10. Refuge, reż. Marlene Millar, chor. Sandy Silva

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close