Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca po raz XXII zaprasza do roztańczonego Poznania. W dniach 22-29 sierpnia 2015 zespół Ewy Wycichowskiej zorganizuje znaną tysiącom zwolenników tańca imprezę Dancing Poznań. Na wydarzenie złożą się XXII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego i XII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca „Przestrzeń”. W tym roku w ramach XXII Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego zaplanowano zajęcia prowadzone w 40 technikach – od tańca współczesnego, przez balet, broadway jazz, hip-hop oraz pantomimę.

 

W grafiku Dancing Poznań nie zabraknie warsztatowych nowości. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach z tańca miejskiego, underground, świadomości ciała i tańca współczesnego na bazie stylu PTT. Po raz pierwszy na warsztatach pojawią się pedagodzy z nowojorskiego zespołu Battery Dance Company. Grupa ta poprowadzi m.in. Coaching Project zakończony otwartym pokazem. Odbędzie się również szereg warsztatów specjalnych przeznaczonych dla mieszkańców Poznania.

 

Na liście warsztatowych pedagogów pojawią się tancerze z takich krajów jak m.in. USA, Kuba i Niemcy. W Dancing Poznań może wziąć udział niemal każdy, nie ma ograniczeń dotyczących wieku, ani stopnia przygotowania ruchowego. Zajęcia odbywają się na trzech poziomach zaawansowania. Uczestnicy samodzielnie dokonują wyborów dotyczących techniki, pedagoga, grupy i godzin zajęć.

 

 

***

 

W ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca, w tym roku odbywającego się pod hasłem „Przestrzeń”, na festiwalowej Scenie Wspólnej zobaczyć będzie można zespoły z USA, Niemiec i Polski.

 

Zespół Battery Dance Company, rezydujący w centrum nowojorskiego Dolnego Manhattanu, jest od 39 lat jednym z najważniejszych ambasadorów amerykańskiej kultury. Swoje spektakle prezentował już w ponad 60 krajach na 5 kontynentach. W Poznaniu zobaczymy dwukrotnie kompilacje przedstawień pt. Between Heaven and Earth oraz pokaz Coaching Project, prowadzonego z uczestnikami Dancing Poznań.

 

Kolejną gwiazdą Festiwalu będzie niemiecki zespół Tchekpo Dance Company. Grupa ta jest częścią globalnego projektu tanecznego DansArt Tanznetworks, który określa się jako międzynarodowy uniwersytet tańca. Założycielem zespołu jest pochodzący z Afryki Zachodniej artysta Tchekpo Dan Agbetou. W Poznaniu zobaczymy przedstawienie Mmiri, Mizu, Water, w którym wystąpią artyści z Afryki, Azji i Europy, wyrażając swój specyficzny stosunek do wody. 

 

W programie Festiwalu nie zabraknie również przedstawień Polskiego Teatru Tańca. Na Scenie Wspólnej zobaczyć będzie można następujące spektakle z repertuaru zespołu: Sanatorium (chor. Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta), Już się zmierzcha (chor. Ewa Wycichowska), Tysiąc kolorów (chor. Takako Matsuda), eXordial (chor. Paulina Jaksim i Katarzyna Kulmińska) oraz trzy tytuły w choreografii solisty PTT, Pawła Malickiego: Hello, Stranger!, Hello, My Friend! i Hello. And Goodbye.

 

 

 

Program ramowy XII Międzynarodowego  Festiwalu Teatrów Tańca

 

Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1/ ul. Za Cytadelą

 

 22 sierpnia (sobota), godz. 21.00

 Polski Teatr Tańca
Sanatorium – choreografia: Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta

 

23 sierpnia (niedziela), godz. 21.00

Atelier Polskiego Teatru Tańca
Hello, Stranger!, Hello. And Goodbye, Hello, my Friend – choreografia: Paweł Malicki

 

 

24 sierpnia (poniedziałek), godz. 21.00

Battery Dance Company (USA, Nowy Jork)
Between Heaven and Earth – choreografia: Mira Cook, Sean Scantlebury, Jonathan Hollander


Polski Teatr Tańca
Już się zmierzcha – choreografia: Ewa Wycichowska

 

 

25 sierpnia (wtorek) godz. 21.00

Battery Dance Company (USA, Nowy Jork)
Between Heaven and Earth– choreografia: Mira Cook, Sean Scantlebury, Jonathan Hollander


Polski Teatr Tańca
Tysiąc kolorów – chor. Takako Matsuda

 

 

26 sierpnia (środa), godz. 21.00

Tchekpo Dance Company (Niemcy, Bielefeld)

Mmiri, Mizu, Water – choreografia: Dan Tchekpo

 

27 sierpnia (czwartek), godz. 21.00

Tchekpo Dance Company (Niemcy, Bielefeld)

 Mmiri, Mizu, Water – choreografia: Dan Tchekpo

 

28 sierpnia (piątek),  godz. 21.00

Atelier Polskiego Teatru Tańca

eXordial – choreografia: Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska


Coaching project z Battery Dance Company

 

Więcej informacji o spektaklach:

http://dancing.ptt-poznan.pl/festival/program-festiwalu/

 

Sprzedaż biletów na spektakle ruszy 17 sierpnia w siedzibie PTT (ul. Kozia 4) oraz na stronie internetowej.

Cena biletów: 15 zł – bilet ulgowy dla uczestników Dancing Poznań 2015; 30 zł – bilet normalny.

Wszystkie spektakle odbędą się na Scenie Wspólnej przy ul. Brandstaettera 1 / róg ul. Za Cytadelą.

 

 Nowe logo Polski Teatr Tańca (miniaturka) Nowe logo Instytucja Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close