Wersja do druku

Udostępnij

Pierwszy weekend lipca będzie należał do Festiwalu Warsaw FLOW, czyli międzynarodowego wydarzenia tanecznego, które nastawione jest przede wszystkim na czynny udział warsztatowy.

 

W 2018 roku zależy organizatorom na:
– zabawie z tańcem
– przygotowaniu performansu z wykorzystaniem techniki CI z tancerzami i performerami
– działaniach ruchowych prowadzących do zmiany świadomości o możliwościach i potencjale własnego ciała

 

Festiwal Warsaw FLOW odbywa się w Warszawie od 2010 roku. Od lat konfrontuje ze sobą uznanych przedstawicieli improwizacji kontaktowej z kraju i z zagranicy z początkującymi oraz zaawansowanymi tancerzami. Dzienny harmonogram kilkudniowego festiwalu obejmuje warsztaty o zróżnicowanym stopniu intensywności, jamy i wspólne improwizacje mistrzów.

 

Festiwal dzieli się na trzy części – projekt dla tancerzy profesjonalistów, warsztaty dla osób, które chcą spróbować sił w tej technice tańca oraz spektakl dla publiczności. Obie grupy taneczne prawie przez cały czas trwania festiwalu będą spotykać się na codziennych jamach CI. W tym roku w środku trwania festiwalu jeden dzień poświęcą na wspólne eksploracje oraz zainspirują się wieczornym kinem tańca.

 

Podczas tegorocznej edycji nauczycielami będą Sergey Golovnea, Anna Piotrowska, Jurij Konjar oraz Ilona Keňová. Goście będą prowadzić zajęcia dla uczestników profesjonalnie zajmujących się tańcem i techniką improwizacji kontaktowej oraz tych,  którzy będą z nią mieli do czynienia po raz pierwszy.

Ilona Keňová poprowadzi projekt performatywny, który zakończy się otwartym pokazem dla publiczności. Anna Piotrowska wprowadzi w techniki site-specific, a Jurij Konjar i Sergey Golovnea zaproponują autorskie, intensywne warsztaty.

 

Festiwal Warsaw FLOW obędzie się w dniach 1-8 lipca w Warszawie w U-Jazdowskim, Studium Teatralnym oraz przestrzeni miasta.

 

Pełny program wydarzeń w ramach festiwalu: www.polandcontactfestival.com

 

Wydarzenie otwarte dla publiczności: Performance Project – pokaz pracy z Iloną Keňovą

 

8 lipca, godz. 20.00, U-jazdowski, ul. Jazdów 2

 

Wydarzenie powstanie w wyniku ośmiu dni performatywnego projektu pod kierunkiem Ilony Keňovej z międzynarodową grupą tancerzy i moverów reprezentujących takie techniki jak taniec współczesny, kontakt improwizację czy improwizację.

 

Do góry nogami – o projekcie:

Istnieją różne momenty w życiu, kiedy jesteśmy raz na górze raz na dole oraz kiedy wszystko jest wywrócone do góry nogami. Żyjemy i tańczymy w różnych energetycznych obszarach. W przestrzeni fizycznej, duchowej i emocjonalnej. Nasze istnienie, nasze życie, to proces wszystkich tych obszarów. Projekt performatywny koncentruje się na poszukiwaniu, badaniu oraz pracy z różnymi wymiarami i punktami widzenia. Jak być na górze, w dole i do góry nogami? Będziemy świadkami naszej fizyczności, uczuć, wartości i hierarchii w tańcu. Wybieramy się w podróż, w której badamy obrazy, jakości i emocje tworzące kompozycję ciała. Będziemy w stanie, w którym ciało wyraża się poprzez sztukę tańca.

 

Ilona Keňová – tancerka, pedagog i choreografka pochodzenia czeskiego, mieszkanka Finlandii. Ukończyła Akademię Sztuk Performatywnych w Pradze na kierunku sztuka tańca. Zajmuje się tańcem współczesnym i kontakt improwizacją. Poszukuje zintegrowania ciała, powiązania z fizyczną siłą i obecnością. W swojej pracy choreograficznej i kompozycji ciała korzysta z obrazów, jakości, emocji i koncepcji. W ten sposób bada ekspresję fizyczną świadomości w tańcu i na co dzień. Jej prace są prezentowane w Finlandii i zagranicą. Jest również zaangażowana w organizację fińskiego festiwalu improwizacji kontaktowej Skiing on skin. Tańcząca rodzina, mąż i dwoje synów są dopełnieniem życia Ilony.

 

Wstęp wolny!

 

Obowiązują wejściówki, które będzie można odbierać w dniu pokazu w budynku Laboratorium.

 

Warsaw Flow 2018 - belka (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close