Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 17-19 czerwca 2016 Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu (Przedzamcze 11/15) oraz Joanna Miś-Fudali zapraszają na wydarzenie Sfera_Ruchu Toruń (w zeszłym roku odbywającej się pod inną nazwą: Space – Scena Tańca Współczesnego). W ramach przeglądu odbędą się warsztaty taneczne i prezentacje spektakli. Pierwszego dnia, 17 czerwca, prezentacje rozpoczną się o godz. 19.00. W programie wieczoru: Ślady (chor. Joanna Miś-Fudali, Marta Pańka), Dominique (chor. Maciej Kuźmiński), Ederlezi (Pracownia Teatru Tańca, reż. Małgorzata Kazińska i Marek Zadłużny, chor. Marek Zadłużny), Siwy dym (Projekt PańFu, chor. Agnieszka Doberska), Łagodna (Teatr O.De.La, chor. Marta Bury) oraz film Tactum – żywioły tańca (reż. Krzysztof Stasiak).

Natomiast prezentacje drugiego dnia, 18 czerwca od godz. 19.00, obejmują spektakle: Kilka piosenek o miłości (chor. Iwona Olszowska), Love Song (chor. Liwia Bargieł), Syrenada (Kinestrefa, chor. Krystyna Lama Szydłowska i Zofia Tomczyk), Three days of snow – extended (Les Miserables, chor. Anna Mikuła, Dariusz Nowak, Kamil Pilarski), Wieczna jak trawa (Teatr Tańca AKRO, chor. Agnieszka Doberska). Przed pokazami spektakli, o godzinie 16.30, odbędzie się koncert bębnów afrykańskich grupy CYRANOVY BOTY (dyrektor: Věrka Bělehrádková).

 

Opisy prezentacji 17 czerwca

Opisy prezentacji 18 czerwca

 

W ramach festiwalu w dniach 17-19 czerwca odbędą się również warsztaty, które prowadzą: Iwona Olszowska (Świadomość ciała i improwizacja kontaktowa), Anna Krysiak (Taniec współczesny) i Maciej Kuźmiński (Floor work).

Więcej informacji

 

***

 

Sfera Ruchu_Toruń to prezentacje spektakli opartych na technice tańca współczesnego z pogranicza teatru oraz performansu, połączonych z warsztatami dla tancerzy. Sfera Ruchu_Toruń to: przestrzeń do prezentacji działających w Polsce i zagranicą twórców zajmujących się tańcem współczesnym; wymiana doświadczeń z zakresu tańca współczesnego, choreografii, kompozycji, improwizacji; integracja środowiska tanecznego.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close