Wersja do druku

Udostępnij

Kolejna wiosenna odsłona projektu Scena Tańca Studio 2019, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia.

 

Scena Tańca Studio już od kilku lat jest polem dla działań tanecznych w przestrzeni teatru dramatycznego. Goszcząc na deskach STUDIO teatrgaleria, tancerze i choreografowie mają okazję pokazać swoje prace w nieco innym otoczeniu. Kwietniowa odsłona jest kolejnym wydarzeniem z tego cyklu i ma na celu promocję najnowszych choreografii i spektakli tanecznych. Tego rodzaju zabieg, którego świadkami byliśmy także podczas marcowej STS, daje ponownie możliwość zaprezentowania publiczności wyselekcjonowanej twórczości polskich artystów. Założeniem organizatorów było w tym przypadku ukazanie możliwie jak najszerszego spektrum działań tanecznych, pozostawiając jego interpretację widzom.

 

Program:

 

15 kwietnia 2019, poniedziałek

Godz. 19.00, Malarnia: Krakowski Teatr Tańca Glamour – chor. Eryk Makohon

Godz. 20.00, Duża Scena: B’cause Dance Company Homesick | Sick Home – chor. Bartek Woszczyński

 

16 kwietnia 2019, wtorek

Godz. 19.00, Malarnia: Maria Zimpel Ciało i Fikcja

Godz. 20.00, Duża Scena: Caro Dance Theatre After Before – chor. Maciej Kuźmiński

 

17 kwietnia 2019, środa

Godz. 19.00, Malarnia: Dariusz Nowak Into me see

Godz. 20.00, Duża Scena: Vagabond Physical Collective Lorem Ipsum – reż. Paweł Urbanowicz

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu STUDIO teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

 

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Studio teatrgaleria, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy. Od początku funkcjonowania projektu odbyły się 32 odsłony, a w trakcie nich zostało zaprezentowanych ponad 240 wydarzeń, w których uczestniczyło ok. 23 tysiące widzów.

 

 

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie STUDIO teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej STUDIO teatrgaleria: www.teatrstudio.pl.

 

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

 

 Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

 

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Syrenka 2019 STS (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close