Wersja do druku

Udostępnij

W poniedziałek warsztatami dla tancerzy i choreografów (gpodz. 12-15.00, CSW – Sala Laboratorium) oraz prelekcją (godz. 18.00, Kino LAB)– oba wydarzenia poprowadzi choreograf Virgilio Sieni z Włoch – ruszają XVIII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji „Rozdroże”, koordynowane przez Janusza Marka. Podczas tej edycji zaprezentowane zostaną spektakle łączące taniec i ekspresję fizyczną ze sztukami wizualnymi, autorstwa twórców z Włoch (artyści występujący w Polsce po raz pierwszy) iWarszawy. Na program festiwalu złożą się przede wszystkim pokazy dwóch par spektakli o zbliżonej formie i tematyce. Z jednej strony zaprezentowane zostaną przedstawienia teatru tańca, które zawierają refleksje dotyczące psychologii społecznej i ewolucji kultury: zespół Compagnia Virgilio Sieni z Florencji, działający na pograniczu tańca i sztuk wizualnych zaprezentuje spektakl taneczno-plastyczny Tristi Tropici (Smutek tropików, 2010) inspirowany słynną książką antropologa Claude’a Levi-Straussa. Natomiastmufmi teatr tańca z Warszawy dwukrotnie pokaże spektakl teatru tańca Fall(ing) Ceil(ing) w choreografii Anny Piotrowskiej. Przedstawienie z udziałem 10 tancerek prezentowane było podczas Polskiej Platformy Tańca 2010” w Poznaniu.

W ramach festiwalu zaprezentowane również zostaną kameralne spektakle/ instalacje stanowiące studium obrazu kobiety: Renata Piotrowska z kolektywem artystycznym Towarzystwo Prze-Twórcze z Warszawy, pokaże premierowy autorski Unknown.seans, stanowiący podsumowanie realizowanego od 2008 projektu Unknown, a włoska tancerka i choreografka Paola Bianchi z Rimini zaprezentuje autorski spektakl /instalację taneczno- plastyczną Duplica (2010). Ponadto w podczas „Rozdroża: odbędzie się premiera filmu InSide w reżyserii Anny Zuzanny Błaszczyk z choreografią Renaty Piotrowskiej i z udziałem Aleksandry Borys.

Szczegółowy program festiwalu i opisy poszczególnych wydarzeń dostępne są w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close