Wersja do druku

Udostępnij

Dancing Poznań co roku odwiedzają osoby pragnące uczyć się pod okiem pedagogów z całego świata. W tym roku w ramach XXI Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego w dniach 16-23 sierpnia zaplanowano zajęcia prowadzone w 40 technikach – od tańca współczesnego, przez balet, broadway jazz, hip-hop oraz kino fizyczne. Jak mówi dyrektor artystyczna DP, Ewa Wycichowska: Fenomen języka tańca polega na ciągłej wymianie, pobudzającego wszystkie zmysły,  ekspresywnego systemu znaków do i od odbiorcy, w którym technika jest środkiem do celu, a nie celem samym w sobie. Współczesne poszukiwanie w tańcu to obraz, w którym dawne kanoniczne podziały coraz mniej obowiązują. Znakiem dzisiejszej sceny tańca jest przekraczanie granic i indywidualne, autorskie poszukiwania ruchowe, w których normą staje się synteza różnych technik i stylów.


W grafiku Dancing Poznań nie zabraknie warsztatowych nowości. Uczestnicy będą mieli m.in. okazję wziąć udział w zajęciach z repertuaru Wayne’a McGregora. Jest to wyjątkowa szansa na sprawdzenie się w unikatowym stylu jednego z najważniejszych żyjących choreografów, dyrektora Random Dance Company. Zajęcia poprowadzi tancerka tego brytyjskiego zespołu – Anna Nowak. Osoby zainteresowane filmem i sztuką tańca będą natomiast mogły wziąć udział w zajęciach z kina fizycznego. Odbędzie się również Coaching Project prowadzony przez norweskiego artystę – Stiana Danielsena, członka Jo Strømgren Kompani.

 

Dancing Poznań 2014 to nie tylko warsztaty, ale także pokazy spektakli teatrów tańca z całego świata. W ramach wydarzenia, w dniach 16-22 sierpnia, odbędzie się bowiem XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. W tym roku podczas na dwóch poznańskich scenach  (Scena MP2, Scena Wspólna) zobaczyć będzie można przedstawienia: Noy Zuk (Izrael), Iceland Dance Company (Islandia), Katrín Gunnarsdottir i Melkorki Sigridur Magnusdottir (Islandia), Sopockiego Teatr Tańca, Kieleckiego Teatru Tańca, Polskiego Teatru Tańca oraz spektakl dyplomowy Wydziału Teatru Tańca krakowskiego PWST. Ostatniego dnia imprezy odbędzie się również pokaz uczestników Coaching Project, pracujących pod opieką Stiana Danielsona, członka zespołu Jo Strømgren Kompani (Norwegia).
 
Bilety na festiwalowe przedstawienia będzie można nabywać drogą internetową (http://goo.gl/2jOrx0/). Cena biletów:  30 zł  – bilet normalny / 15 zł  – bilet ulgowy dla uczestników Dancing Poznań 2014.
 
Zapisy na Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego odbywają się pod adresem:

www.ptt-poznan.pl/dancing-poznan-2014

 

SPOT festiwalu

 

Harmonogram festiwalu

 

Opisy spektakli: http://www.ptt-poznan.pl/xi-miedzynarodowy-festiwal-teatrow-tanca/program-spektakli 

 

 

Pasek Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca w Poznaniu 2014 (miniaturka)

 

Nowe Logo PTT (miniaturka)  LOGO UM Wielkopolska (miniaturka)

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close