Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 24-25 października Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA oraz Pracownia Tańca PRYZMAT zapraszają na cykliczne wydarzenie taneczne – 8 odcinek Otwartej Sceny Tańca. W ramach tego odcinka w sobotę i niedzielę odbędą  się warsztaty tańca współczesnego, które poprowadzi Anna Piotrowska. Warsztaty proponowane przez Annę Piotrowską, twórczynię eferte i mufmi z Warszawy są wynikiem wieloletnich doświadczeń nauczania tańca współczesnego (blisko 20 lat). Natomiast w weekend organizatorzy zaplanowali wydarzenia performatywne – o godz. 17.00 Pracownia Tańca PRYZMAT  wystąpi z performansem plenerowym WAR-iacja (Dziedziniec Teatru im. Jaracza, ul. 1 Maja 4), a o godz. 20.00 w Teatrze pokaz spektaklu democratic body Anny Piotrowskiej, zrealizowany w Teatrze ROZBARK w Bytomiu.  

 

Performans WAR-iacja powstał na bazie doświadczeń zdobytych przez Pracownie Tańca  PRYZMAT w Izraelu, a towarzyszyć mu będzie film reportażowy dotyczący pobytu zespołu w tym kraju (godz. 18.30, po performansie i przed spektaklem).

Spektakl deomocratic body stworzony został z tancerzami, z którymi współpracowała już wcześniej przy produkcji Transdyptyk(u). Istotny dla nowego przedstawienia był przebieg procesu, w którym artyści przyglądali się wykreowanemu przez Annę Piotrowską określeniu: democratic body. Sam proces twórczy był przestrzenią zdefiniowania w ciele, czym może stać się tytułowe democratic body. democratic body db – w tym wypadku staje się również „bohaterem” spektaklu, stworzonym z sześciu ciał demokratycznych tworzących jedno „democratic body”. Potwierdza się reguła, że ciało może być demokratyczne tylko względem innych ciał. Jedno ciało nie jest w stanie stworzyć systemu demokratycznego.

 

Więcej informacji o wydarzeniach:

Anna Piotrowska – warsztaty tańca współczesnego

WAR-iacja – performans plenerowy i pokaz filmu

Teatr Rozbark democratic body – chor. Anna Piotrowska

 

 

TRAILER

realizacja i montaż: MARTA ORDAKOWSKA

 

Koordynatorzy Tatiana Asmolkova i Katarzyna Grabińska (www.artoffnia.pl)

Organizatorzy: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA, Pracownia Tańca PRYZMAT

Partnerzy: Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie, Urząd Miasta Olsztyn, Teatr Rozbark, Fundacja Rozwoju Tańca EFERTE

Projekt zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Olsztyna.

 

Więcej informacji: www.pryzmat-taniec.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close