Tematem tegorocznej edycji polsko – japońskiego projektu tanecznego Młody Duch Tańca będzie interdyscyplinarne widowisko o Mikołaju Koperniku pt. COPERNIC 550, stworzony specjalnie z okazji 550. rocznicy urodzin wybitnego polskiego astronoma. Spektakle zostały zaplanowane w terminach od 27 sierpnia do 9 września na scenach w Olsztynie, Bydgoszczy, Poznaniu, Bytomiu, Krakowie oraz Warszawie w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.

Wersja do druku

Udostępnij

Młody Duch Tańca to taneczny projekt polsko – japoński, który swą prapremierę miał w 2017 roku i wielokrotnie gościł na polskich oraz japońskich wiodących scenach teatrów muzycznych i operowych, zawsze zbierając znakomite recenzje. Pomysłodawcą oraz reżyserem tego widowiska jest wybitny polski tancerz – Wiesław Dudek – Ambasador Polskiej Kultury oraz Fundator i Prezes Fundacji Duch Tańca Wiesława Dudka – organizator przedsięwzięcia. Do realizacji tegorocznego wydarzenia zaproszonych zostało sześciu polskich choreografów zarówno młodych: Bartłomiej Malarz, Emilia Sambor jak i tych, którzy na swoim koncie mają już znakomite kreacje w kraju i za granicą: Katarzyna Kozielska, Aleksandra Dziurosz, Przemysław Grządziela, Małgorzata Borowiec. W trakcie spektaklu widzowie będą mieli okazję zobaczyć projekcje multimedialne Daniela Stryjeckiego. Wykonawcami są młodzi artyści ze szkół baletowych w Polsce i Japonii. W przygotowaniu projektu weźmie udział około 50 wykonawców – najzdolniejsi uczniowie z Ogólnokształcących Szkół Baletowych w Warszawie, Poznaniu i Bytomiu oraz ich rówieśnicy z szkół baletowych w Japonii. Spektakle zostały zaplanowane w terminach od 27 sierpnia do 9 września na scenach w Olsztynie, Bydgoszczy, Poznaniu, Bytomiu, Krakowie oraz Warszawie w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.

Harmonogram wydarzenia:

27.08 Premiera VI edycji MDT w Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej w Olsztynie
29.08 spektakl w Operze Nova w Bydgoszczy
31.08 spektakl w Aula Artis w Poznaniu
02.09 spektakl w Bytomskim Centrum Kultury w Bytomiu
03.09 spektakl w Fabryce Wełny (Hotel & Spa)w Pabianicach (sala koncertowa Pawelana)
07.09 spektakl w Operze Krakowskiej w Krakowie
09.09 spektakl w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie (sala Moniuszki)

Fot. Paweł Augustyniak, Damian Gajewski, Jerzy Maciej Koba.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100057657692613

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close