Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższy weekend (21-22 kwietnia) w Olsztynie drugi odcinek Otwartej Sceny Tańca. Otwarta Scena Tańca jest projektem cyklicznych spotkań środowiska sztuki tanecznej. Projekt zakłada edukację i rozwój tancerzy poprzez warsztaty oraz wymianę doświadczeń, organizację dyskusji i pokazów spektakli. Celem projektu jest również uwrażliwienie i edukacja widzów w zakresie sztuki tanecznej. OST zakłada dwu wymiarowość działań w formie otwartych warsztatów oraz wieczornych spotkań w tematyce sztuki tanecznej. Warsztaty obejmują lekcje prowadzone przez choreografów, twórców, specjalistów z dziedziny tańca współczesnego oraz innych form. Zajęcia odbywać będą się na różnych poziomach zaawansowania, tak aby każdy, niezależnie od doświadczenia mógł rozwijać swoje umiejętności. Wieczorne spotkania poświęcone tematyce z zakresu sztuki tańca, to prezentacje spektakli, otwarta scena dla twórców. W ramach spotkań prowadzone będą dyskusje min. z występującymi na scenie twórcami oraz choreografami prowadzącymi warsztaty, czasami będą odbywać się projekcje filmów lub wystawy fotografii. WSTĘP na wieczorne spotkania dla publiczności jest WOLNY.

Organizatorem projektu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie wraz z Pracownią Tańca Współczesnego PRYZMAT (grupa twórcza MOKu). Pierwszy odcinek Otwartej Sceny Tańca został zrealizowany 24-25 marca2012. Kolejne terminy to: 21-22 kwietnia 2012, 19-20 maja 2012, następne terminy zostaną ustalone wkrótce.

Podczas drugiego odcinka odbędą się warsztaty z Barbarą Bujakowską z Krakowa (21-22 kwietnia, w godz. 10.00-14.30), premiera spektaklu W stronę centrum, czyli wzrost narastającego skrótu Towarzystwa Sztuki Surowej z Białegostoku (21 kwietnia godz. 19,00, Amfitear, wstęp wolny), a po prezentacji wieczór performatywny organizowany przez TSS oraz spotkanie pospektaklowe.Premierowy spektakl jest przekrojem kontekstów, relacji z wydarzeń, które mogą przytrafić się każdemu z nas, od konkretu do metafory. Maxymalnie otwarta i surowa kompozycja. TSS powstało w 2010 roku. Obecnie grupę tworzą młodzi adepci pracując w zakresie technik tańca współczesnego: contemporary, contact improwizacja oraz balet. Tancerze na co dzień pracują pod okiem Kasi Jankowskiej, Adama Bartoszewicza i Doroty Baranowskiej (tancerze Grupy Przejściowej z Białegostoku).

Szczegółowy program dostępny jest w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia (21-22 kwietnia) oraz na stronie:

http://www.pryzmat-taniec.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close