Wersja do druku

Udostępnij

Otwarta Scena Tańca to projekt cyklicznych spotkań środowiska sztuki tanecznej, który powstał z inicjatywy Katarzyny Grabińskiej i Tatiany Asmołkowej, realizowany przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie, we współpracy z Pracownią Tańca PRYZMAT.

Po raz pierwszy gośćmi OST będą zagraniczni artyści – trzy rezydentki z Hiszpanii: Mirei de Querol, Cecili Colacrai i Anna Rubirola poprowadzą warsztaty praktyki scenicznej dla tancerzy, performerów i aktorów oraz zaprezentują (21-22 września) spektakl Big Bounce (21 września godz. 20.00) – warsztaty i przedstawienie odbywać się będą w sali kameralnej amfiteatru (ul. Zamkowa 10).

Współorganizatorami wydarzenia są: Fundacja Burdąg oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie wraz z Pracownią Tańca PRYZMAT. Warsztat i spektakl kończą wrześniową rezydencję artystek w Domu Pracy Twórczej w Burdągu www.burdagstudio.com. Koordynatorem OST jest Katarzyna Grabińska.


Warsztaty

21 września w godz. 12.00-15.00

22 września w godz.10.00-13.00


Narzędzia kompozycyjne w tworzeniu scenicznym to warsztat praktyki scenicznej dla tancerzy, choreografów i aktorów związany ze spektaklem Big Bounce i praktyką jego autorek. Przedmiotem spotkania będzie praca nad tworzeniem indywidualnego języka scenicznego, nowymi sposobami rozumienia tańca i ruchu oraz pogłębianiem świadomości ciała. Warsztaty prowadzone są w języku angielskim. Nabór trwa do wyczerpania limitu miejsc (tylko 18 os.).

Faza 1. Nauka wprowadzanie ciała w stan gotowości, wrażliwości i postrzegania. Praca nad fakturami, tonami i jakością ruchu, fizycznym przygotowaniem ciała, odkrywania i poznawania go, stawiania mu kolejnych zadań.

Faza 2. Improwizacje w parach lub trójkach, odkrywanie kolejnych sposobów wchodzenia w relacje z innymi: znaczenie wagi ciała, wspólne podejmowanie decyzji, różne sposoby komunikacji, wykorzystanie pauzy i milczenia. Uruchamianie umiejętności słuchania i wprowadzenie pierwszych narzędzi kompozycyjnych .

Faza 3. Praca w grupach, przechodzenie przez kolejne etapy wzajemnego rozumienia : przestrzeń jako grupa ciał, muzyczność ruchu i akcji, budowanie scen, itp. Strategie tworzenia wspólnej pamięci grupy, dzielenie się wspólnym czasem i przestrzenią.

Koszt: 90 zł za 2 dni, 70 zł dla PRYZMATU

Karty zgłoszeniowe oraz płatność przyjmowane są do 15 września 2013
Liczba miejsc ograniczona, ważna kolejność zgłoszeń i wpłat
Zgłoszenie i regulamin DO POBRANIA
Zgłoszenie należy wysłać: pryzmat@taniec-olsztyn.pl

Katarzyna Grabińska tel 502-737-839

Big Bounce to gra przetłumaczona na język ciał w ruchu, które są zniekształcane, wymieniane, uzupełniające się i oddziałujące na siebie. Specyfiką Big Bounce jest przejrzystość w wykorzystaniu narzędziu i mechanizmów kompozycji, które ujawniają się przed publicznością w czasie spektaklu. Big Bounce jest zaproszeniem do udziału percepcji, polem dla „aktywnego oka”. Spektakl współdziała z przestrzenią, w której jest prezentowany. Każda przestrzeń oddziałuje na wyobraźnię, w każdej możemy zbudować strukturę, która jest jedyna i niepowtarzalna

Po spektaklu odbędzie się rozmowa z artystami (w jęz. angielskim).

Występują: Mireia de Querol, Cecilia Colacrai i Anna Rubirola

O artystkach:

Choreografki i pedagożki związane zawodowo z katalońską sceną tańca w Barcelonie. Członkinie platformy CRIM (Plataforma de Creadors Independents en Moviment). Wspólną pracę rozpoczęły w maju 2012 roku w Barcelonie.

Mireia de Querol – ukończyła Modern Theatre Dance w Amsterdam School of the Arts (AHK) w Holandii oraz Universitat Autònoma de Barcelona. Współpracowała m.in. z Kenzo Kusuda (Holandia), the Compañia de Danza Plan B pod kierownictwem Arantxa Sagardoy (Hiszpania), Albertem Quesada (Belgia). Jej ostatnie solo „I tots els altres” (2011), zdobyło 3 nagrodę Baltic Movement Contest podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca (2011).

Cecilia Colacrai – od kilkunastu lat uczy tańca współczesnego, improwizacji i kompozycji w krajach Europy i Ameryki Południowej . Współpracowała z Alexis Eupierre, Montse Colomé, Toni Mira i Cia. Nats Nus (Barcelona), Emmanuelem Grivet (Francja), Grupo República Cênica (Brazylia), Gabrielą Solini (Argentyna), Była współdyrektorką formacji Lila Parra (2006 – 2008) i Viento Sur (2002 – 2004). Jej pierwsze solo Sola? z 2005 pokazywane było w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Meksyku i Argentynie.

Anna Rubirola – współpracowniczka katalońskich zespołów: Àlex Rigola, Erre que Erre, Sol Picó, Iliacan i Búbulus,. Tańczyła w Londynie (Array) i Paryżu (F.& C. Ben Aïm). Zrealizowała solo DIA ZERO, którego premiera odbyła się w 2012 roku w Mostra IN SITU Arts w Santa Monika.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close