Wersja do druku

Udostępnij

W Olsztynie powstała fundacja oraz nowa przestrzeń tańca i sztuki ARToffNIA.Grupą twórczą fundacji ARToffNIA jest Pracownia Tańca PRYZMAT. Nowo powstała przestrzeń twórcza ma na celu prowadzenie wielokierunkowej edukacji artystycznej oraz realizację zadań w kierunku profesjonalizacji zespołu Pracowni Tańca PRYZMAT. Długofalowym celem fundacji jest wykreowanie swego rodzaju „przestrzeni kreacji” – punktu spotkań  oraz wymiany doświadczeń artystów różnych dziedzin sztuki, zarówno związanych z ruchem amatorskim jak i zawodowym. Fundacja powstała w sierpniu 2014 w Olsztynie, a jest konsekwencją wieloletniej pracy artystycznej zespołu Pracowni Tańca PRYZMAT oraz Katarzyny Grabińskiej (założyciela i prezesa fundacji ARToffNIA, opiekuna artystycznego zespołu).

Przestrzeń, w której fundacja funkcjonuje jest nową siedzibą zespołu (Olsztyn, Zatorze, al. Sybiraków 2, pomieszczenia Klubu Kultury należącego do Olsztyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej).

Od września, w ramach statutowej działalności fundacji, ARToffNIA prowadzić będzie projekty artystyczne oraz regularne zajęcia edukacyjne w zakresie TAŃCA (działalność edukacyjna zespołu PRYZMAT ), SZTUK RÓŻNYCH (zajęcia foto-plastyczne, wokalne, instrumentalne, ceramiczne) oraz RUCHU (kreatywne zajęcia dla rodziców z dziećmi baby time, joga, pilates, body balet) skierowane do dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Ponadto, fundacja ARToffNIA w chwili obecnej realizuje następujące projekty:

1. Otwarta Scena Tańca odc. 7 

24-26 października
Szczegóły na: http://pryzmat-taniec.pl/otwarta-scena-tanca/odc-7

WARSZTATY Otwartej Sceny Tańca
warsztaty GaGa z Natalią Iwaniec


24-26 października

WIECZÓR Otwartej Sceny Tańca
25 października godz. 20:00
WSTĘP WOLNY
(na zaproszenia, liczba miejsc ograniczona)

pokaz przedpremierowy: I see a spider
występują: 
PRACOWNIA TAŃCA PRYZMAT: Paulina Spiel, Monika Parafiniuk,
Aleksandra Dusza, Patrycja Grzywińska, Katarzyna Rutkowska,
Kamila Olszewska, Nela Mitukiewicz, Katarzyna Grabińska

reżyseria:
Mireia de Querol, Cecilia Colacrai, Anna Rubirola
opiekun artystyczny:
Katarzyna Grabińska

Projekt zrealizowany podczas rezydencji zespołu w Barcelonie w sierpniu 2014 roku. Jest to projekt współpracy z artystkami z Hiszpanii Cecilia Colacrai, Anna Rubirola i Mireia De Querol Duran, które tworzą kolektyw BIG BOUNCERS utrzymany w konwencji teatru tańca i sztuk performatywnych. Na koniec rezydencji PRYZMAT zaprezentował się w pokazie podsumowującym projekt przed hiszpańską publicznością (work in progress) w La Visiva. w Barcelonie.  Podczas pracy zespołu działaniom codziennie przyglądał się Miquel Wert Jirheden tworząc szkice inspirowane ruchem.

Ta artystyczna przyjaźń z artystkami rozpoczęła się dzięki współpracy Domu Pracy Twórczej i Fundacja Burdąg z ośrodkiem Espai TragantDansa w Barcelonie we wrześniu 2013. Projekt zrealizowany został między innymi dzięki Fundacji ARToffNIA, stypendium artystycznemu Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego dla Katarzyny Grabińskiej na realizację polsko-hiszpańskiego spektaklu.

2. Laboratorium Tańca to otwarta przestrzeń do działań twórczych dla młodych tancerzy i choreografów. Fundacja wspiera młodych twórców zarówno merytorycznie jak i infrastrukturalnie w zakresie konsultacji oraz udostępnienia przestrzeni do tworzenia.

Pierwsza realizacja (prace nad spektaklem rozpoczynają się w październiku 2014)
Oczyszczeni
Spektakl realizowany w ramach projektów dyplomowych studiów magisterskich na kierunku Taniec, specjalności Choreografia i Teoria Tańca na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, inspirowany dramatem „Oczyszczeni” Sary Kane
Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem będzie umiejscowienie bohaterów dramatu Kane w przestrzeni doświadczenia ciała. Temat cielesności oraz ciało postawione w sytuacjach ekstremalnych będą środkiem do poszukiwań wyrazistego języka ruchowego oraz nowego sensu dramaturgicznego. W procesie twórczym wykorzystywane będą: techniki tańca współczesnego, techniki treningu aktora oraz praca z głosem i tekstem.

Spektakl powstaje we współpracy z Fundacją ARToffNIA, Pracownia Tańca Współczesnego PRYZMAT oraz Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie

reżyseria i choreografia: Nela Mitukiewicz

obsada:
Katarzyna Rutkowska (Pracownia Tańca PRYZMAT)
oraz
studenci Studium Aktorskiego im. A. Sewruka w Olsztynie:
Jędrzej Fulara
Katarzyna Jędrychowska
Mikołaj Kwiatkowski
Andrzej Popiel
Darian Wiesner

Szczegóły:

www.artoffnia.pl .
https://www.facebook.com/ARToffNIA

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close