Wersja do druku

Udostępnij

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie wraz z grupą twórczą Pracownia Tańca Pryzmat zapraszają do udziału w bezpłatnym projekcie artystycznym dla dzieci Lato przez pryzmat tańca i sztuk różnych.Projekt odbywać się będzie w dniach 22 lipca do 2 sierpnia (bez soboty i niedzieli). Obejmuje dwie grupy wiekowe: 5-7 lat oraz 8-13 lat . Celem projektu jest integracja środowiskowa dzieci i młodzieży, która chciałaby rozwijać umiejętności z zakresu sztuki tanecznej i innych, a także młodzieży z ograniczonym dostępem do kultury, zagrożonej wykluczeniem społecznym i ekonomicznym, która nigdy do tej pory nie miała możliwości poznania i obcowania ze sztuką.

Lato przez pryzmat tańca i sztuk różnych to atrakcyjna oferta dla dzieci, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w Olsztynie. Projekt obejmuje dwutygodniowe warsztaty artystyczne (z głównym naciskiem na taniec, ale również warsztaty z innych dziedzin sztuki m.in. aktorskie, manualne etc.) wraz z towarzyszącym integracyjnym programem kulturalnym, efektem czego będzie realizacja pokazu finałowego na scenie.


PROGRAM

W ramach projektu planowane są następujące działania:


22 lipca- 2 sierpnia (bez weekendu) zajęcia warsztatowe

  • warsztaty taneczne (disco, hip-hop, break dance, modern jazz, balet)

  • warsztaty artystyczne (m.in.manulane, aktorskie, inne )

    Codziennie zajęcia warsztatowe odbywać będą się w dwóch grupach wiekowych. Efektem pracy dzieci będzie realizacja pokazu finałowego na scenie.

24 lipca– pokaz Księżyc w Poetyce Pink Floyd w Olsztyńskim Planetarium
bezpłatne zaproszenie dla dzieci biorących udział w projekcie i ich rodziców
muzyka: Pink Floyd, wizualizacje: Olsztyńskie Planetarium, taniec: Pracownia Tańca Pryzmat, choreografia: Katarzyna Grabińska

Pokaz finałowy
22 sierpnia 2013
pokaz finałowy podczas Pikniku Astronomicznego Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Inne działania artystyczne w ramach projektu, nagrody dla najbardziej obiecujących młodych artystów, odkrywanie magii w Parku Rozrywki Aktywnej Bartbo (bezpłatne zaproszenie dla dzieci biorących udział w projekcie i ich rodziców)

REKRUTACJA

Rekrutacja trwa od 10 do 20 czerwca:

Formularz zgłoszeniowydo pobrania

Decyduje kolejność zgłoszeń, deklaracja obecności we wszystkich dniach projektu.Liczba miejsc ograniczona. (22 czerwca zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych osób do projektu).

Więcej na: http://pryzmat-taniec.pl/page/show/296345063

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

Koordynator projektu:
Katarzyna Grabińska -tel. 502-737-839 email: pryzmat@pryzmat-taniec.pl

LATO PRZEZ PRYZMAT TAŃCA I SZTUK RÓŻNYCH jest projektem realizowanym przez Miejski Osrodek Kultury w Olsztynie wraz grupą twórczą Pracownią Tańca Pryzmat.


Partnerzy: MZPiTU, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, Kino Studyjne Awangarda 2, Księgarnia dla dzieci za rogiem, Szkoła Językowa One School, Park Rozrywki Aktywnej Bartbo.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close