Wersja do druku

Udostępnij

Dzisiaj w Olsztynie ruszył projekt Lato w teatrze – taniec, realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i grupę twórczą Pracownia Tańca „Pryzmat”. Celem projektu jest integracja środowiskowa młodzieży, która chciałaby rozwijać umiejętności z zakresu sztuki taneczno-teatralnej oraz młodzieży z ograniczonym dostępem do kultury, zagrożonej wykluczeniem społecznym i ekonomicznym, która nigdy do tej pory nie miała możliwości poznania i obcowania ze sztuką. Lato w Teatrze- Taniec to atrakcyjna oferta dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w Olsztynie. Projekt obejmuje dwutygodniowe warsztaty (tańca współczesnego, nowoczesnego, modern jazz, aktorskie, kostiumowo-scenograficzne, muzyczne i promocyjno-dziennikarskie) wraz z towarzyszącym integracyjnym programem kulturalnym, efektem którego będzie powstanie spektaklu finałowego oraz działań po zakończeniu projektu. Głównym środkiem artystycznym stanie się ruch i taniec. Projekt potrwa do 29 lipca. Realizowany jest w ramach dużego programu Lato w teatrze Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego (więcej: http://www.latowteatrze.pl)

Basia Święcicka (prowadząca warsztaty aktorskie) o tematyce projektu:

„Na warsztatach „Lato w Teatrze- Taniec” mamy być twórcami każdego naszego dnia, pamiętając z pokorą, że zawsze twórczość wymyka się twórcy i nigdy efekt końcowy nie jest dokładnie taki, jaki chcieliśmy… czasem bywa lepszy od tego wymarzonego J

Nasze spotkania mają być radosną i niewymuszoną zabawą dzieci, nastolatków i dorosłych instruktorów w teatr . Będziemy się wspólnie uczyć, kreować i rozwijać wyobraźnię. Będziemy sobie pomagać w uświadomieniu, czym jest nasze ciało, ile może „powiedzieć”, czym są słowa wypowiedziane i przemilczane…

Oby się nam udało dotrzeć do naszego „wewnętrznego głosu”!

Nasz wiodący temat: „Dziecko jest ojcem człowieka” zapożyczyliśmy od Williama Wortswortha. Cel, do którego zmierzamy jest prosty i zarazem niezwykle trudny: pokazanie, jak dzieci widzą dorosłych, czego dorośli mogą nauczyć się od dzieci, kiedy dorośli zachowują się jak dzieci, a kiedy od dzieci wymaga się bycia dorosłymi… Mnożyć tematy i problemy będziemy w trakcie edukacji tanecznej, plastycznej, muzycznej i teatralnej. Pomogą nam w tym bohaterowie literaccy, których dobrze znamy z dzieciństwa. Na warsztatowej „planecie Lata w Teatrze” zaaranżujemy spotkanie Alicji z krainy czarów z Małym Księciem, spróbujemy podyskutować z nimi, a może pomagając im odnaleźć drogę w pełnym absurdów świecie dorosłych, pomożemy i sobie… Efektem naszych spotkań stanie się oryginalny scenariusz i spektakl, za który będą odpowiedzialni wszyscy uczestnicy oraz instruktorzy.

Pamiętajmy, że dorosłym nie wolno żartować z dzieci.“

Projekt zakłada zajęcia warsztatowe dla chętnych uczestników z grupy wiekowej 8-19 lat.

W projekcie weźmie udział 46 uczestników.

Więcej informacji: http://pryzmat-taniec.pl/page/show/39375305

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close