Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 10 kwietnia o godz. 18.00 Pracownia Tańca PRYZMAT, grupa twórcza Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie oraz Scena Margines Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie (ul. 1 Maja 4) zapraszają na premierę spektaklu The Selfies w choreografii Katarzyny Grabińskiej. Twórcy spektaklu podejmują temat manipulacji,  jej siły, a także jej granic szczególnie. W środku tych zachowań zawsze stoi człowiek. Zespół próbuje ukazać obraz skomplikowanych relacji, w rzeczywistości, gdzie nawet uczucia i ludzkie ciało stają się produktami. Czy można żyć z twarzą inną niż swoją?

 

Lokowanie produktu, reklama, kampanie, opinia publiczna, media, władza to dzisiejsi kreatorzy mody i kreatorzy świadomości, którzy wkraczają umiejętnie i subtelnie do codziennego życia. Siła tych mechanizmów jest wszechogarniająca. Wolny rynek, a wolność wyboru jest tylko złudzeniem. Podlegamy warunkom nam narzucanym w świecie zdeterminowanym pogonią za ciągłym postępem, iluzją, kreacjami na sprzedaż. Czy dzisiaj miarą naszej rzeczywistości jest liczba „lajków” na facebooku?

 

Selfie – zdjęcie zrobione sobie samemu i wrzucone na portal społecznościowy – to najpopularniejsze słowo roku 2013 według twórców słowników Oxford University Press.

 

 

Wstęp na spektakl odbywa się na podstawie bezpłatnych zaproszeń dostępnych w kasie teatru.

 

 

Choreografia i koncepcja: Katarzyna Grabińska
Tańcząi wykreowały: Katarzyna Rutkowska, Monika Parafiniuk, Paulina Spiel, Kamila Olszewska,
Konsultacje reżyserskie: Tatiana Asmołkowa
Kostiumy: Lidia Panfil

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close