Polskie Forum Choreologiczne zaprasza do udziału w XV Konferencji Polskiego Forum Choreologicznego, która odbędzie się w dniach 8–10 września 2023 roku w Olsztynie, w gmachu Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego. W programie konferencji przewidziano 26 wystąpień.

Wersja do druku

Udostępnij

Olsztyn jest na mapie polskiego tańca jednym z miejsc historycznych. Wielu ludzi tańca zaczynało swój taneczny żywot właśnie w Olsztynie i wielu do dzisiaj na Olsztyn się  powołuje. Chyba wciąż zbyt mało o tym wiemy. O tym, co się dzieje i o tym, co się działo. Trochę to dotyczy historii tańca w Olsztynie, ale trochę to dotyczy naszej polskiej historii tańca, której wciąż piszemy wersje alternatywne. Trochę się tą historią chwaląc, a trochę ją skrywając przed sobą wstydliwie, tak jakby nie miała swojej własnej twarzy. Konferencja, jak zresztą to zwykle jest, będzie się skupiać na szeroko, bardzo szeroko pojętej tematyce choreologicznej. Obecni tam zatem będą krwiści choreologowie, ale również ci, którzy w obrębie swoich dyscyplin na taniec trafiają: filozofowie, teatrolodzy, historycy, w ogóle humaniści. Zdaje się jednak, że humanistyka, nawet szeroko pojęta, byłaby tutaj określeniem niewystarczającym.

Odsyłamy do programu Konferencji i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Oczywiście, w przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt. Jeśli to tylko będzie w naszej mocy, udzielimy wszelkiej niezbędnej pomocy.

Polskie Forum Choreologiczne

***

Patron:

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Partnerzy:

  • Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie;
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie;
  • Fundacja Kreatywnego Rozwoju

Program

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close